Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Gel oğlum gel” diye seslendiği ayı, kulakları dikerek poz verdi

KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE ARACIYLA SEYİR HALİNDE İKEN AYI İLE KARŞILAŞAN ŞAHIS, “GEL OĞLUM GEL” DİYE AYIYA SESLENDİ. KULAKLARI HAVAYA DİKEN AYI, KENDİSİNİ ÇEKEN CEP TELEFONUNA POZ VERDİKTEN SONRA ORMANLIK ALANDA GÖZDEN KAYBOLDU.

KASTAMONU’NUN BOZKURT İLÇESİNDE ARACIYLA

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde aracıyla seyir halinde iken ayı ile karşılaşan şahıs, “gel oğlum gel” diye ayıya seslendi. Kulakları havaya diken ayı, kendisini çeken cep telefonuna poz verdikten sonra ormanlık alanda gözden kayboldu.

Sinop’un Türkeli ilçesinden Kastamonu’ya seyir halinde olan Nurullah Kılıç, Kastamonu-Çatalzeytin Karayolu Isırganlık mevkiine geldiği sırada yol kenarında ayı olduğunu fark etti. Aracını durduran Kılıç, cep telefonuyla ayıyı görüntülemeye başladı. Ayıya “gel oğlum gel” şeklinde seslenen Nurallah Kılıç, ayının kulaklarını dikerek kendisine adeta poz vermesi karşısında hayrete düştü.

Ayı, kendisine seslenen Kılıç’a bir süre poz verdikten sonra ormanlık alana girerek gözden kayboldu.

Sinop’un Türkeli ilçesinden Kastamonu’ya gittiğini söyleyen Nurullah Kılıç, Isırganlık mevkiinde yol kenarında ayıyı fark ettiğini söyledi.

Ayının ani bir şekilde ortaya çıkmasıyla şaşırdığını ve hemen cep telefonuyla çekerek bu ilginç anı kaydettiğini belirten Kılıç, “Ayının bana poz vermesi ve ilgi çekici bir şekilde kameraya bakması karşısında şaşırdım. Ayının kameraya bakması ve poz vermesi olayın daha da dikkat çekici hale gelmesine neden oldu. Aslında bu bizlere bir nevi hem ayıların yiyecek bulma zorluğuna dikkat çekerken hem de insanların doğal yaşamla uyum içinde nasıl hareket etmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Benim için güzel ve unutulmaz bir an oldu” dedi.