Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazze’de gerçekleştirilen hastane saldırısı Burdur’da protesto edildi

İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ EL-EHLİ BAPTİST HASTANESİNİ BOMBALAMASI SONUCU 500’DEN FAZLA KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ SALDIRI, BURDUR’DA PROTESTO EDİLDİ.

İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ EL-EHLİ BAPTİST

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırı, Burdur’da protesto edildi. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar İsrail’i lanetlerken, hayatını kaybedenler için dualar etti.

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesini bombalaması sonucu 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrasında Burdur’da Cumhuriyet Meydanı’nda protesto gösterisi düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan gösteri, Burdur Müftüsü Ali Hayri Çelik’in konuşması ve yaptırdığı dua ile devam etti. Müftü Çelik, “1948 yılında kurulan zalim terörist İsrail devleti; 76 yıldır asimetrik olarak çocukları, kadınları, erkekleri hiçbir suç aramaksızın keyfi olarak öldürmeye devam ediyor. Son bir haftadır aralıksız olarak Gazze’ye yağdırdığı bomba ile bu gece bir hastaneyi vurmasıyla, hastanenin içerisinde doktorları, hemşireleri ve tedavi olmak üzere gelen 500 ile bin arasında masum Filistinli kardeşlerimizi katletti. Uyku tutmadı gözümüzü. Yataklar bize diken oldu battı ve burada toplandık. Türkiye’nin 81 ilinde meydanlardayız duyarlı olarak. Filistin’deki kardeşlerimiz orada ölürken biz yatağımızda yatamazdık. Bu çile bitecek. Yeryüzü sakin, yeryüzü sağır kesildi. Yeryüzü bu modern asrın teknolojisine ve iletişimdeki geldiği noktaya rağmen mazlumların çığlıklarını ve feryatlarını duymuyor. Filistin’de bir günde binlerce insan ölüyor, çağdaş, insan haklarında, hukukun üstünlüğünde en ileri düzeye gelen insanlık hala sessiz” açıklamasında bulundu.

Kalabalık daha sonra dağıldı.