Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fırtınanın vurduğu ilçede hasarın giderilmesi için çalışmalar sürüyor

KASTAMONU’NUN CİDE İLÇESİNDE, FIRTINA SEBEBİYLE BÜYÜK HASARIN OLUŞTUĞU SAHİL ŞERİDİNDE EKİPLERİN ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. İLÇEDE YAŞAYAN BALIKÇILAR İSE FIRTINANIN DURMASININ ARDINDAN, ZARAR GÖREN BALIK AĞLARINI DENİZDEN ÇIKARDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kastamonu’nun Cide ilçesinde, fırtına sebebiyle büyük hasarın oluştuğu sahil şeridinde ekiplerin onarım çalışmaları devam ediyor. İlçede yaşayan balıkçılar ise fırtınanın durmasının ardından, teknelerden düşen balık ağlarını denizden çıkardı.

Kastamonu’nun Cide ilçesinde hafta sonu etkili olan fırtına hayatı felç etmişti. Fırtına sebebiyle ilçe şeridinde bulunan, Bartın-Cide ilçesi arasında ulaşımın sağlandığı D010 karayolunun bir kısmı ise çöktü. Sahil şeridinde bulunan park, kamelyalar, yürüyüş yolları da zarar gördü. Yaşanan fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından Karayolları ve Cide Belediyesi ekipleri çalışmalarını hızlandırdı. Ekipler, dalgaların zarar verdiği istinat duvarlarının bulunduğu alanları kamyonlarla taşınan kayalarla dolduruyor. Ulaşımın tek şeritten sağlandığı D010 karayolunda ise Karayolları ekipleri çalışma yürütüyor.

İlçede yaşayan balıkçılar ise fırtınanın ardından, limanda bulunan teknelerinde hasar olup olmadığını tespit etmeye çalıştı. Bazı teknelerden denize düşerek zarar gören ağlar ise balıkçılar tarafından çıkartıldı. İlçede balıkçılık yapan Yılmaz Can, balıkçı ağlarının denize düşmesi 300 bin lira zararının oluştuğunu söyledi.

OSMANİYE’DE ETKİLİ OLAN FIRTINA VE
Sıradaki Haber Osmaniye’de şiddetli fırtına çatıları uçurdu, yollar göle döndü