Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fırtınadan kaçan hamsiler Tekirdağ’da kilosu 50 liraya satılıyor

SÜLEYMANPAŞA İLÇESİNDE BALIK SATIŞI YAPAN ENGİN ŞINIK, FIRTINALI GÜNLERDE BALIĞIN ÇOK PAHALI OLDUĞUNU İFADE EDEREK FIRTINADAN HEMEN SONRA BU SABAH BOL BOL HAMSİ GELDİĞİNİ İFADE ETTİ. HAMSİNİN FIRTINADAN KAÇTIĞINI VE KARADENİZ’İN KIRKLARELİ KIYILARINA GİTTİĞİNİ DE DİLE GETİREN ŞINIK, HAMSİNİN KIYIKÖY’DEN GELDİĞİNİ BELİRTTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Fırtınadan kaçan hamsiler Tekirdağ’daki seyyar tezgahlarda kilosu 50 liraya satılıyor. Bunun yanı sıra istavritin kilosu da 50 liradan alıcı bulurken, palamudun tanesi ise 100 liradan satılıyor.

Marmara Denizi’nin Tekirdağ kıyılarında etkili olan şiddetli lodos, bugün etkisini büyük oranda yitirdi. Fırtına sonrasında seyyar balıkçılar, tezgahlarının açarak balık satışına başladı. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesindeki seyyar tezgahları başta hamsi olmak üzere istavrit ve palamut süslerken, hamsinin kilosu 50, istavritin kilosu 50, palamudun tanesi ise 100 liradan satılıyor. Süleymanpaşa ilçesinde balık satışı yapan Engin Şınık, fırtınalı günlerde balığın çok pahalı olduğunu ifade ederek fırtınadan hemen sonra bu sabah bol bol hamsi geldiğini ifade etti. Hamsinin fırtınadan kaçtığını ve Karadeniz’in Kırklareli kıyılarına gittiğini de dile getiren Şınık, hamsinin Kıyıköy’den geldiğini belirtti.

Engin Şınık yaptığı açıklamada, “Bugün tezgahımızda hamsi, istavrit ve palamut var. Hamsinin kilosu 50, istavrit 50, palamudun tanesini ise 10 liraya satıyoruz. Bugün fiyatlar düşük, bir bakarsınız 40 liraya da satılabilir, 35 liraya da satılabilir. Balıklarımız çok taze. Bunlar Karadeniz hamsisidir. Kırklareli Kıyıköy’den gelen hamsiler lezzetli ve herkese tavsiye ediyorum” dedi.

Şınık, açıklamasının devamında bu hamsilerin fırtınadan kaçtığını da ifade ederek, vatandaşları balık almaya davet etti.

DÜZCE’DE ÇOCUKLUK YAŞLARINDAN İTİBAREN KAFE
Sıradaki Haber Garsonluktan biriktirdiği parayla kendi kafesini açtı