Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fırtına Bursa’yı yıktı geçti…Otobüsün üzerine uçan çatı 2 yolcuyu yaraladı

BURSA’DA AKŞAM SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTTIRAN VE SAATTEKİ HIZI 80 KİLOMETREYE ULAŞAN FIRTINA HAYATI FELÇ ETTİ. ÇOK SAYIDA ÇATI UÇTU, AĞAÇLAR DEVRİLDİ, VATANDAŞLAR YOLLARDA YÜRÜMEKTE GÜÇLÜK ÇEKTİ. TOPHANE’DE UÇAN ÇATI PARÇASI BELEDİYE OTOBÜSÜNÜN ÜZERİNE DEVRİLDİ. 2 YOLCU YARALANDI. VALİLİK, FIRTINANIN YARIN 15.00’E KADAR DEVAM EDECEĞİNİ BELİRTEREK VATANDAŞLARI UYARDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bursa’da akşam saatlerinde etkisini arttıran ve saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına hayatı felç etti. Çok sayıda çatı uçtu, ağaçlar devrildi, vatandaşlar yollarda yürümekte güçlük çekti. Tophane’de uçan çatı parçası belediye otobüsünün üzerine devrildi. 2 yolcu yaralandı. Valilik, fırtınanın yarın 15.00’e kadar devam edeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

Bursa Valiliği güneyli yönlerden kuvvetli fırtına yaşanacağını, bunun yarın 15.00’e kadar etkili olacağını belirterek, vatandaşları ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı uyarmıştı.

Akşam saatlerinde saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına hayatı durma noktasına getirdi. Merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde çok sayıda ağaç devrildi.

Tophane semtinde uçan bir çatı belediye otobüsünün üzerine devrildi. Otobüsün arka camı patlarken, yaralanan 2 yolcu ambulanslarla Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yine Tophane semtinde ağaçlar devrildi.

Setbaşı, Yıldırım, yakın çevre yolu, Haşimişcan Caddesi, Çirişhane, Kent Meydanı’nda ve bir çok noktada fırtına sebebiyle ağaçlar köklerinden söküldü.

Çok sayıda çatı uçması olayı gerçekleşirken, tenteler ve sert cisimler de havada uçtu

AFAD, İtfaiye, polis ve 112 sağlık ekipleri de teyakkuz durumuna geçirilirken, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da sürekli kriz merkezinden bilgi aldı.

AMASYA'DA OTOMOBİL İLE HAFİF TİCARİ
Sıradaki Haber Amasya’da otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 6 yaralı