“Filistin’in devlet olması İsrail’in insafına bırakılıyor”

Gelecek Partisi Basın Sözcüsü Selim Temurci haftalık basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Temurci konuşmasında; "Şöyle 10 sene önceye bir gidelim. Bizim coğrafyamıza bir bakalım. Düşünün, Filistinle ilgili bir mesele konuşuluyor, Filistin'in toprakları elinden alınıyor."
 “Filistin’in devlet olması İsrail’in insafına bırakılıyor”

Gelecek Partisi Basın Sözcüsü Selim Temurci haftalık basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Temurci konuşmasında; “Şöyle 10 sene önceye bir gidelim. Bizim coğrafyamıza bir bakalım. Düşünün, Filistinle ilgili bir mesele konuşuluyor, Filistin’in toprakları elinden alınıyor.”

“Mescid-i Aksa’sız bir Kudüs olabilir mi? Kudüs’süz bir Filistin olabilir mi? Filistin’liler adet çevreleniyor, kuşatılıyor, birde hapsediliyor. Tek çıkış noktası İsrail. İsrail bu anlaşmada, anlaşma diye barış planı diye ortaya konulan bu planda herşeyi baştan alıyor ve Filistin’in devlet olması İsrail’in insafına bırakılıyor. Böyle bir barış planı olur mu? En önemlisi, Eğer bir barış planından bahsediliyorsa, barışacak iki taraf olması lazım. O masada İsrail var, Netanyahu var, Amerika var ama o masada Filistin yok.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın