Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Filistin’e insani yardım için 20 uzman hekim ve tıbbi malzemeler Mısır’a doğru yola çıkıyor

FİLİSTİN’E İNSANİ YARDIM İÇİN MISIR’A GİDECEK OLAN CUMHURBAŞKANLIĞI UÇAĞI ANKARA’DAN YOLA ÇIKIYOR. UÇAKTA 20 KİŞİLİK UZMAN HEKİM EKİBİ VE TIBBİ YARDIM MALZEMELERİ BULUNUYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Filistin’e insani yardım için Mısır’a gidecek olan Cumhurbaşkanlığı uçağı Ankara’dan yola çıkıyor. Uçakta 20 kişilik uzman hekim ekibi ve tıbbi yardım malzemeleri bulunuyor.

Türkiye Filistin’e yardım amacıyla Mısır’a uçak gönderiyor. 20 kişilik uzman hekim ve tıbbi malzeme taşıyan Cumhurbaşkanlığı uçağı Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Mısır’a gidecek. Gönderilen yardım uçağı ile ilgili bilgilendirmeyi ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptı.

Buna göre, 20 kişilik uzman ekip, Mısırlı yetkililerle koordineli şekilde Gazze halkının ihtiyaç duyduğu ilaç, tıbbi malzeme ve cihazların tespitini yapacak. Ekip ayrıca, Mısır Sağlık Bakanlığı ile yapılan planlamalar çerçevesinde El-Ariş Havalimanı’nda ve Refah Sınır Kapısı’nda kurulması planlanan sahra hastanelerinin fizibilite çalışmalarını da yapacak. Ayrıca Mısır Sağlık Bakanlığı tarafından iletilen ihtiyaç listesindeki ilaç, tıbbi sarf malzemesi ve tıbbi cihazların Türkiye’ye ait 3 kargo uçağıyla, El-Ariş Havalimanı’na gönderilmesi planlanıyor.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR.
Sıradaki Haber Başkan Büyükkılıç, minik öğrencilerin geleneksel bahar şenliğine katıldı