Evinin Balkonuna İngiliz Bayraklı Havlu Astı: Mahalle Karıştı

 Evinin Balkonuna İngiliz Bayraklı Havlu Astı: Mahalle Karıştı

Kayseri’de, İranlı Mohammad Reza K. (32), 19 Mayıs’ta evinin balkonuna İngiliz bayrağına benzeyen havlu astı, mahalleli tepki gösterdi. Polis, şikayet üzerine Reza K.’yı gözaltına alırken, Kayseri Valiliği de şahıs hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

Kocasinan ilçesine bağlı Fuzuli Caddesi’ndeki 6 katlı apartmanın 5’inci katında ikamet eden İranlı Mohammad Reza K., üzerinde İngiliz bayrağına benzeyen havluyu kurutmak için balkonuna astı.

Bu sırada iftar için balkonda bekleyenler Mohammad Reza K.’ya tepki göstererek, polise ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen polis, Mohammad Reza K.’yı gözaltına aldı. Söz konusu havluya ise el konuldu. İranlının polis otosuna bindirildiği sırada bazı kişiler tepki gösterdi.

Mohammad Reza K., ifadesi alınmak üzere Argıncık Polis Merkezine götürüldü. İranlı şüphelinin polis merkezinde verdiği ifadede, “Ben ıslak olan havlumu kurutmak için balkona astım. Benim herhangi bir provokatif eylemim kesinlikle olmadı” dediği öğrenildi.

Kayseri Valiliği’nden açıklama

Kayseri Valiliği de konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak, “Bazı basın yayın organlarında yabancı uyruklu bir şahsın İngiliz bayraklı havlusunu balkonuna astığı haberleri yer almıştır. Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın