Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ETÜ ile Power Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Merkezi Arasında İş Birliği

EĞT ETÜ İLE POWER YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK MERKEZİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ (FOTOĞRAFLI) M. ERTUĞRUL POLAT ERZURUM (İHA) – ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) İLE POWER YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK MERKEZİ ARASINDA YABANCI DİL EĞİTİMİ VE YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KONULARINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI. İMZALANAN PROTOKOL KAPSAMINDA İŞGÜCÜ PİYASASININ TALEP ETTİĞİ NİTELİKLERE SAHİP İNSAN KAYNAĞININ YETİŞTİRİLMESİ AMACIYLA ETÜ’DE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE MEZUNLAR, ÖĞRETİM ÜYELERİ, ÖĞRETİM ELEMANLARI VE AİLE ÜYELERİNİN YURT DIŞI EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMASINI SAĞLAYAN İŞ BİRLİĞİ HAYATA GEÇİRİLDİ. REKTÖRLÜK TOPLANTI SALONU’NDA GERÇEKLEŞEN İMZA TÖRENİNDE ETÜ REKTÖRÜ PROF. DR. BÜLENT ÇAKMAK, REKTÖR YARDIMCISI PROF. DR. CEREN SULTAN ELMALI, POWER YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK MERKEZİ MÜDÜRÜ İBRAHİM AĞIRMAN, KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ IŞIL KARABEY AKSAKALLI VE POWER YURT DIŞI EĞİTİM AKADEMİK DANIŞMANI DOÇ. DR. ENSAR AĞIRMAN KATILDI. İMZALANAN PROTOKOLE İLİŞKİN DEĞERLENDİRMEDE BULUNAN REKTÖR ÇAKMAK, ETÜ ÖĞRENCİLERİNE VE MENSUPLARINA EN İYİ İMKANLARI SUNMA GAYRETİNDE OLDUKLARINI BELİRTEREK: “ÖĞRENCİLERİMİZİN DİL EĞİTİMİNİ OLDUKÇA ÖNEMSİYORUZ. BU KAPSAMDA ÜNİVERSİTEMİZDE ÇEŞİTLİ KULÜPLER FAALİYET GÖSTERİYOR VE OLDUKÇA FAYDALI OLDUĞUNA DAİR GERİ BİLDİRİMLER ALIYORUZ. BUGÜN İSE İMZALADIĞIMIZ PROTOKOL İLE GEREK ÖĞRENCİLERİMİZ GEREKSE DE PERSONELİMİZ POWER YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK MERKEZİNDE ÖNEMLİ AYRICALIKLARA SAHİP OLACAK. BU VESİLEYLE PROTOKOLÜN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM” DİYE KONUŞTU. (ERZ-NK)

EĞT ETÜ İLE POWER

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Power Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Merkezi arasında yabancı dil eğitimi ve yurt dışı eğitim danışmanlığı konularında iş birliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklere sahip insan kaynağının yetiştirilmesi amacıyla ETÜ’de öğrenim gören öğrenciler başta olmak üzere mezunlar, öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve aile üyelerinin yurt dışı eğitim ve danışmanlık hizmeti almasını sağlayan iş birliği hayata geçirildi.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ceren Sultan Elmalı, Power Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Merkezi Müdürü İbrahim Ağırman, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Işıl Karabey Aksakallı ve Power Yurt Dışı Eğitim Akademik Danışmanı Doç. Dr. Ensar Ağırman katıldı.

İmzalanan protokole ilişkin değerlendirmede bulunan Rektör Çakmak, ETÜ öğrencilerine ve mensuplarına en iyi imkanları sunma gayretinde olduklarını belirterek: “Öğrencilerimizin dil eğitimini oldukça önemsiyoruz. Bu kapsamda üniversitemizde çeşitli kulüpler faaliyet gösteriyor ve oldukça faydalı olduğuna dair geri bildirimler alıyoruz. Bugün ise imzaladığımız protokol ile gerek öğrencilerimiz gerekse de personelimiz Power Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Merkezinde önemli ayrıcalıklara sahip olacak. Bu vesileyle protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.