Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Et ve Süt Kurumu’ndan, CHP Milletvekili Karabat’a cevap

ET VE SÜT KURUMU (ESK), CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT’IN İDDİALARINA YANIT VERDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Et ve Süt Kurumu (ESK), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili Özgür Karabat’ın iddialarına cevap verdi.

CHP milletvekili Özgür Karabat geçtiğimiz günlerde Et ve Süt kurumunda ithal edilen etlerle rant sağlandığını ve kurumun zarara uğratıldığını iddia etmişti. ESK, Karabat’ın iddialarını yalanlarken yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kurumumuz, kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarını önlemek amacıyla dengeli bir şekilde piyasa ihtiyacı nispetinde ithalat yapmaktadır. ESK olarak çiftçi maliyetleri doğrultusunda belirlenen fiyat politikası ile hem üretici hem de tüketicinin korunmasına hassasiyet gösterilmektedir. Kurumumuzun tüm yurt dışı alımları hiçbir aracı kullanmadan, AB’de kurumsal kesimhanelerden teklifler alınarak, mevzuatlara uygun bir şekilde, rekabet ve fırsat eşitliği çerçevesinde ihale usulü ile gerçekleştirilmektedir.”

Bunun yanı sıra canlı hayvan alımlarında üretici veya birlik ve kooperatiflerden alınan en avantajlı tekliflerin değerlendirildiği kaydedildi. Piyasaya satışı yapılan karkas etler ile canlı kesimlik hayvanlarla ilgili ise müracaatların usulüne göre yapılarak komisyon tarafından değerlendirildiği belirtildi.

Öte yandan, satışa sunulan canlı hayvan veya karkas etler için başvuru yapan firmalara eşit miktarda ve peşin ödeme ile satıldığına da dikkat çekildi.

BURSA’DA YAŞAYAN 39 YAŞINDAKİ MURAT
Sıradaki Haber Bursa’da vahşet: 3 çocuğunu öldürdü