Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erzincan’da 902 bin sazan balığı yavrusu suyla buluşturuldu

ERZİNCAN İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BALIK POPÜLASYONUNUN ARTMASI İÇİN ERZİNCAN’DAKİ GÖLET VE BARAJLARA TOPLAM 902 BİN SAZAN BALIĞI YAVRUSU BIRAKILDI

ERZİNCAN İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan İl Tarım Müdürlüğü tarafından balık popülasyonunun artması için Erzincan’daki gölet ve barajlara toplam 902 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi’ çerçevesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince Erzincan’da gölet ve barajlara toplamda 902 bin sazan balığı yavrusu bırakıldı. Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2023 yılı balıklandırma çalışmaları ile Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Keban Su Ürünleri Üretim İstasyonundan getirilen sazan balığı yavruları, il ve ilçe müdürlüklerindeki personel tarafından gölet ve barajlara bırakıldı. Bu çerçevede, İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ile beraberindekiler, Kemaliye Keban Barajı’na 400 bin, Tercan Barajı’na 500 bin ve Ekşisu Göleti’ne 2 bin sazan balığı yavrusu salındı. Balık popülasyonunun artması için çalışmaların sürdürüleceği bildirildi.