Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emine Erdoğan’dan Filistinli savaş mağduru çocuklara yardım eli

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ, “SAYIN EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİNİN HİMAYELERİNDE ÖNCELİKLE SALDIRILARDAN ETKİLENEN ÇOCUKLARA YÖNELİK GİRİŞİMDE BULUNMAK İSTEDİĞİMİZİ İFADE ETTİM. FİLİSTİNLİ MEVKİDAŞLARIMLA ORTAK ÇALIŞMA GRUPLARINI HAYATA GEÇİRMEK ÜZERE MUTABIK KALDIK” DEDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde öncelikle saldırılardan etkilenen çocuklara yönelik girişimde bulunmak istediğimizi ifade ettim. Filistinli mevkidaşlarımla ortak çalışma gruplarını hayata geçirmek üzere mutabık kaldık” dedi.

Bakan Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün Filistinli bakanlarla çevrim içi görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi. Mevkidaşlarına Gazze’deki insani trajediden, sivillere yönelik saldırılardan duydukları derin endişe ve üzüntüyü ifade ettiğini kaydeden Göktaş, şöyle devam etti:

“Filistin halkıyla her türlü siyasetin üstünde, insani değerler temelindeki dayanışmamızı bakanlıklarımız arasındaki işbirliği ile devam ettirmeye kararlı olduğumuzun altını çizdim. Bu doğrultuda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde öncelikle saldırılardan etkilenen çocuklara yönelik olarak girişimde bulunmak istediğimizi ifade ettim. İsrail’in sivillere yönelik saldırıları sonucu yaralanmış veya kimsesiz kalmış çocuklarımızı ülkemize getirerek, tedavilerinin yapılması ve İsrail’in saldırıları son buluncaya kadar koruma ve bakım altına alınması için harekete geçmek istediğimizi ilettim.”

Göktaş, bu kapsamda Filistinli mevkidaşları ile bakanlıklarının çalışma alanlarıyla ilgili konularda ortak çalışma gruplarını hayata geçirmek üzere mutabık kaldıklarını belirterek, “Uluslararası hukuk kurallarının işletilerek bu saldırıların ve işgalin bir an önce son bulması, Filistinlilerin kendi topraklarında özgürce ve güven içinde yaşamalarının sağlanması için üzerimize düşen her şeyi yapma konusunda kararlı olduğumuzun bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan’ın himayelerinde Ukraynalı savaş mağduru çocuklar da Türkiye’ye getirilerek koruma altına alınmıştı.

ASPARAGAS HABERLERE BAŞKAN GÜNEL'DEN YALANLAMA
Sıradaki Haber Başkan Günel’den hakkında çıkan haberlere yalanlama