Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Elazığ merkezli 8 ilde ’Kıskaç’ operasyonu: 14 tutuklama

ELAZIĞ’DA FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÜNCEL VE FİNANS YAPILANMASININ DEŞİFRE EDİLMESİNE YÖNELİK ELAZIĞ MERKEZLİ 8 İLDE YAPILAN ‘KISKAÇ’ OPERASYONUNDA GAYBUBET EVLERİNDE SAKLANAN 23 ŞÜPHELİ YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI. ADLİYEYE SEVK EDİLEN ŞÜPHELİLERDEN 14’Ü TUTUKLANDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün güncel ve finans yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik Elazığ merkezli 8 ilde düzenlenen ’Kıskaç’ operasyonunda gaybubet evlerinde saklanan 23 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 14’ü tutuklandı.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün güncel ve finans yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik Elazığ merkezli olarak Aydın, Antalya, İstanbul, Kocaeli, Kahramanmaraş, Malatya ve Şırnak’ta operasyon düzenledi. Operasyonda yurt dışından örgüte finans sağlayan, yurt dışından gönderilen finansın örgüt üyelerine dağıtımını yapan (kurye), örgüt üyelerine yurt dışı kaynaklı GSM hattı temin eden, örgüt üyelerine sahte pasaport temin eden, örgüt üyelerinin illegal yollardan yurt dışına çıkışını sağlayan 23 şüpheli, saklandıkları gaybubet evlerinde yakalanarak gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler, bugün adliyeye sevk edildi. Mahkeme karşısına çıkartılan şüphelilerden 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 9’u ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İlçemizde faaliyet gösteren kültür derneklerimizden
Sıradaki Haber BAL-GÖÇ’TEN İNEGÖL RUMELİLER’E ZİYARET…