Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

El Halil halkından İsrail ürünlerine yönelik boykot kampanyası

FİLİSTİN’İN BATI ŞERİA BÖLGESİNDE BULUNAN EL HALİL KENTİNDE YAŞAYANLAR, İSRAİL’İN GAZZE’YE YÖNELİK SALDIRILAR GERÇEKLEŞTİREREK SİVİLLERİ HEDEF ALMASINA KARŞILIK İSRAİL ÜRÜNLERİNE KARŞI BOYKOT KAMPANYASI BAŞLATTI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde bulunan El Halil kentinde yaşayanlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılar gerçekleştirerek sivilleri hedef almasına karşılık İsrail ürünlerine karşı boykot kampanyası başlattı.

İsrail, Gazze’ye yönelik saldırılarını 7 Ekim’den bu yana yoğunlaştırarak devam ederken dünyanın pek çok noktasından da İsrail karşıtı protestolar ve boykotlar gerçekleştiriliyor. İsrail karşıtı protesto gerçekleştiren Batı Şeria’ya bağlı El Halil kentinde yaşayan Filistinliler, bu kez İsrail’i boykot ediyor. İsrail ürünlerine karşı boykot kampanyası başlayan El Halil halkı, marketi bakkal ve pazarları tek tek gezerek duvarlarına İsrail ürünlerine karşı posterler yapıştırdı. İsrail ürünlerinin alınmaması gerektiğini dile getiren Filistinliler, araçları durdurarak broşürler dağıttı.

Aynı zamanda İsrail karşı slogan atan eylemciler, İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden çocukların fotoğraflarının da yer aldığı pankartlar taşıdı. Boykot kampanyasına katılan Bahaa Al-Faroukh, Filistin halkının İsrail ürünlerini almaması için boykot kampanyası başlattıklarını ifade ederek, “Siyasi, kültürel ve ekonomik olarak hem anlamda boykot ediyoruz. Boykot, işgale direnmenin ve İsrail’i destekleyen şirketlerin alacağı ekonomik kayıplar için en önemli formlarından biri” ifadelerini kullandı.

ERZİNCAN’DA KURBAN KESİM YERLERİ DENETLENDİ
Sıradaki Haber Erzincan’da kurban kesim yerleri denetlendi