Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EFT’yle dolandıran şüpheli polise yakalandı

HAVRAN İLÇESİNDE, ALIŞVERİŞ YAPTIKTAN SONRA “HESABINIZA EFT YAPAYIM” ŞEKLİNDE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİKTEN SONRA İŞLEMİ İPTAL EDEN KİŞİ, POLİS TARAFINDAN YAKALANDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Balıkesir’in Havran ilçesinde, alışveriş yaptıktan sonra “hesabınıza eft yapayım” şeklinde işlemi gerçekleştirdikten sonra işlemi iptal eden kişi, polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Havran İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Büro Amirliği ekipleri, çeşitli beyaz eşya mağazası, yapı market ve tekel bayisi gibi iş yerlerinden yüksek miktarda alışveriş yaptıktan sonra ödemeyi ‘hesabınıza eft yapayım” diyerek, ödeme dekontunu gösterip, alışverişi tamamladıktan sonra iptal eden H.G. isimli kişi ile ilgili geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan titiz araştırma sonrası şüpheli kişi operasyonla yakalandı. İlk tespitlere göre, kişinin 60 TL’nin alışveriş yaptığı bu rakamın Burhaniye ve Edremit dahil 3 ilçe geneline yayıldığında çok yukarılarda olduğu tespit ileri sürüldü. Ayrıca kişinin bu yöntemle aldığı malları daha sonra ise sattığı iddia edildi. H.G. isimli kişi Havran İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Edremit Adliyesi’ne sevk edildi.

Vatani görevini tamamlamak üzere kısa
Sıradaki Haber İnegöl Muhtarlar Derneği Başkanı ve Akhisar Mahallesi Muhtarı Garip ”Gel Teskere Gel” diyor