Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Edremit’te selde mahsur kalanların yardımına itfaiye merdiven ile yetişti

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNDE ETKİLİ OLAN YAĞIŞTA SULAR ALTINDA KALAN İNSANLAR KİMİ YERDE İTFAİYE MERDİVENİYLE, KİMİ YERDE İTFAİYE ERLERİNİN SIRTINDA, KİMİ YERDE İSE SANDALYE İLE TAŞINARAK KURTARILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Balıkesir’in Edremit ilçesinde etkili olan yağışta sular altında kalan insanlar kimi yerde itfaiye merdiveniyle, kimi yerde itfaiye erlerinin sırtında, kimi yerde ise sandalye ile taşınarak kurtarıldı.

Edremit’te gece saatlerinden itibaren etkili olan lodos fırtınası ve sağanak yağış derelerde taşkınlara neden olurken, tahribatı çok ağır oldu. Çok sayıda apartmanın da bodrum ve birinci katları sular altında kaldı.

Sular altında kalan dairelerde oturan kişilerin ve hastaların yardımına, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Edremit İtfaiye Grup Amirliği ekipleri koştu. Kimi yangın merdiveni, kimi itfaiye erlerinin sırtında, kimi sedye ve sandalye ile vatandaşlar sular altında kaldıkları evlerinden çıkartıldı. Sular altında kalan onlarca apartmanda ise suların tahliye işlemleri sürüyor.

ERZİNCAN’DA 2 OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU
Sıradaki Haber Erzincan’da trafik kazası: 4 yaralı