Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Edirne’de Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi

EDİRNE’DE CUMHURİYETİN 100’NCÜ YILI KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE ‘GEÇMİŞE SAYGI, GELECEĞE GÜVENLE’ TEMALI YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Edirne’de Cumhuriyetin 100’ncü yılı kutlamaları çerçevesinde ’Geçmişe Saygı, Geleceğe Güvenle’ temalı yürüyüş düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği (MEB AKUB) koordinasyonunda düzenlenen yürüyüş, Edirne Asker Hastanesi Şehitliği ziyaretiyle başladı. Etkinliğe Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği Ekibi, gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Şehitlik ziyareti ile başlayan etkinlikte, Karagöz Tabya, Aynalı Tabya, Hıdırlık Tabya, Yıldırım Köprüsü ziyaret edildi. Daha sonra Lozan Anıtı önünde buluşan kalabalık, Jandarma Şehitliği, Tunca ve Meriç Köprüsü’nü geçerek Saraçlar Caddesi boyunca yürüyüş yaptı.

Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü İş, Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Ahmet Tevfik Erdem, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerleri gelecek nesillere aktarırken Cumhuriyet’in 100. yılında milli mücadelenin köklü hatırasının yaşatılması amacıyla yürüyüş etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Atatürk heykeli önünde bir araya gelen katılımcıların saygı duruşunda bulunması ile etkinlik sona erdi.

TEKİRDAĞ'DA TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, İSRAİL'İN
Sıradaki Haber İsrail mallarının listesini dağıtıyorlar