DOLAR 18,5039 -0.02%
EURO 18,1433 -0.12%
ALTIN 987,780,00
BITCOIN 3581930,30%
Bursa
19°

HAFİF YAĞMUR

12:59

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

EBYÜ’de “Bağımlılık” adlı konferans verildi

EBYÜ’de “Bağımlılık” adlı konferans verildi

ABONE OL
Kasım 4, 2021 09:15
EBYÜ’de “Bağımlılık” adlı konferans verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EBYÜ ve Erzincan Yeşilay Şubesi işbirliği ile “Bağımlılık” adlı konferans verildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde ve Genç Yeşilay Koordinatörü ve Teknoloji Bağımlılığı Uzmanı M. İsmail Memiş tarafından verilen konferansa Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Fatih Ertugay, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel, Yeşilay Erzincan Şube Başkanı ve Erzincan Gönüllü Gençler Derneği Başkanı Faruk Kocatürk, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Konferansta ilk olarak Erzincan Yeşilay Şube Başkanı Faruk Kocatürk, Yeşilay Erzincan Şubesi’nin çalışmalarından bahsetti. Konferansta konuşmacı olarak yer alan M. İsmail Memiş ise bağımlılık türlerine ve son zamanlarda çok yaygın olana teknolojik bağımlılığı konusunda bilgi verdi.

Bağımlılığın dünyanın gündemi olduğunu belirten Memiş, Dünya, birçok bağımlılık konusunda bedel ödüyor diyerek konuşmasına başladı.

Konferansta bağımlılık konusunda ailelerle büyük sorumluluklar düştüğünü belirten İsmail Memiş, teknoloji bağımlılığı hususunda şu noktanın altını çizdi: “Teknoloji bağımlılığına baktığımızda, özellikle gününün önemli bir kısmını sosyal medyada geçiren ebeveynlerin çocuklarına karşı büyük bir ihmalin içinde olduğu görülüyor. Bu da çocuğun gelişim çağında ruh iskeletinin eksik kalmasına sebep oluyor. Çocukların bedensel ihtiyaçlarının yanında ruhsal ihtiyaçlarının da giderilmesi gerekir” dedi.

Konuşmaların ardından program, soru cevap kısmı ile son buldu. Program sonrası Rektör Prof. Dr. Akın Levent katkılarından dolayı M. İsmail Memiş’e teşekkür ederek, plaket takdim etti.

    En az 10 karakter gerekli