Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Düzce’de vaka sayıları düşüşe geçti

SON HAFTALARDA TÜRKİYE’DE EN YÜKSEK VAKA SAYILARINA ULAŞAN DÜZCE’DE, 2. DOZ AŞILAMALARIN ARTMASIYLA BİRLİKTE DÜŞÜŞLER BAŞLADI. İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YASİN YILMAZ, “MAVİ ŞEHİR OLMAK İÇİN YÜZDE 4 GİBİ BİR ORANIMIZ KALDI” DEDİ.

SON HAFTALARDA TÜRKİYE'DE EN

DÜZCE (İHA) – Son haftalarda Türkiye’de en yüksek vaka sayılarına ulaşan Düzce’de, 2. doz aşılamaların artmasıyla birlikte düşüşler başladı. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Mavi şehir olmak için yüzde 4 gibi bir oranımız kaldı” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda Düzce, korona virüs salgınında en yüksek vaka artışı olan şehirler arasında yer almış, en çok vaka yüzdesi bulunan ilk 3 şehirden birisi olmuştu. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından kentin dört bir yanında hızlandırılan aşılama çalışmaları ve temaslı hastaların kontrolleriyle birlikte Düzce’de vaka sayılarında düşüş başladı. Salgın ile mücadelenin sürdüğünü kaydeden İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Halkımızın göstermiş olduğu gayret ile birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyması ile beraber belli bir oranda düşüş kayıt etmeye başladık. İnşallah bu hafta açıklanacak olan haritada biraz daha düşecek. Düşüş şu anda ilimizde devam ediyor. Tedbirlere uyduğumuz sürece vaka sayılarında hızla azalma olacaktır. İnşallah hep beraber vakaların daha az olduğu günlere ulaşacağımızı düşünüyorum. 2. doz aşılamada yüzde 71 civarındayız. Nasıl ki maske, mesafe ve hijyen ile beraber olduk, korona virüs ile mücadele ettik ve vakalarımızı düşürdüysek, 2. dozda da mavi şehir olmak için yüzde 4 gibi bir oranımız kaldı. Hep beraber bu işe gayret gösterelim. Özellikle 50 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın, Sinovac aşı yaptırmış olan vatandaşlarımızın 3. doz aşıları gelmiştir. Onlar dozlarını muhakkak yaptırsınlar ve ihmal etmesinler” ifadelerini kullandı.