Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Düzce Üniversitesi’nden migren dostu iş yeri eğitimi

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÖROLOJİ ANABİLİM DALI TARAFINDAN DÜZENLENEN “MİGREN DOSTU İŞ YERİ” ADLI EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Migren Dostu İş Yeri” adlı eğitim programı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda ki programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Dünya Baş Ağrısı Cemiyeti ile Avrupa Migren ve Baş Ağrısı Birliği’nin başlattığı çalışmada “Migren Dostu İş Yerleri” projesinin hayata geçirilmeye çalışıldığını ifade etti. Daha kaliteli bir çalışma ortamı elde etmenin yollarının konuşulacağı etkinlik için Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Polat’a teşekkür eden Rektör Sözbir, başarılı bir eğitim programı temennisiyle sözlerini sonlandırdı.

Doç. Dr. Burcu Polat programda; migren dostu iş yeri eğitimi, migren hastalığı, migrenden korunma ve tedavi yöntemleri, genel baş ağrısı ile migrenin farkı, migreni tetikleyen faktörler, migren atakları, evreleri, koruyucu tedaviler ve migren ile birlikte görülen diğer hastalıklar hakkında bilgiler verdi.

Dünyada her yedi kişiden birinde, ülkemizde ise her beş veya altı kişiden birinde görülen, hayatı karanlığa mahkum eden, dayanılmaz baş ağrılarına sebep olan migrenin basit bir baş ağrısı hastalığı olmadığını belirten Burcu Polat, kadınlarda erkeklere göre iki, üç kat daha fazla görüldüğünü dile getirdi.

“Baş ağrısı ile birlikte bulantı veya mide rahatsızlığı hissediyor, ışıktan rahatsız oluyorsanız veya baş ağrısı yüzünden iş yerinden bir gün izin alıyorsanız mutlaka bir nöroloğa başvurun” şeklinde konuşan Polat, bazı ağrı kesicilerin, yiyeceklerin, günlük alışkanlıkların, özellikle stresin, klima, lodos, ses, elektronik eşyaların, ekran parlaklığının migreni tetiklediğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının son bölümünde migren tedavisi hakkında önemli bilgiler paylaşan Doç. Dr. Burcu Polat, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak konuşmasını noktaladı.

Program teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

MUĞLA’NIN FETHİYE İLÇESİ AÇIKLARINDA SEYREDEN
Sıradaki Haber Sahil Güvenlikten gezi teknesinde rahatsızlanan vatandaşa tıbbi tahliye