Domino’s Türkiye Sistem Satışı 2019’da 845.7 Milyon TL Oldu

Dünyanın ve Türkiye’nin en sevilen pizza markalarından Domino’s Pizza, artık yalnızca “Domino’s” adını alarak pizza segmentinin ötesine geçiyor ve fast-food pazarında liderliği hedefliyor.
 Domino’s Türkiye Sistem Satışı 2019’da 845.7 Milyon TL Oldu

Dünyanın ve Türkiye’nin en sevilen pizza markalarından Domino’s Pizza, artık yalnızca “Domino’s” adını alarak pizza segmentinin ötesine geçiyor ve fast-food pazarında liderliği hedefliyor. Yarattığı “Domino’s Sofrası” konseptiyle pizzalarının yanında, Dürümos ve Ekmek Arası gibi yepyeni lezzetler sunmaya başlayan marka, bu stratejisiyle 2019’un son çeyreğinde yüzde 25 büyüme elde etti. Domino’s 2020 yılı itibariyle 74 Milyar TL’lik Türkiye yeme-içme pazarının yüzde 43’ünü oluşturan ve 5-15 TL arasında harcama yapan tüketicilere odaklanacak.

İzlediği nokta atışı pazarlama stratejisiyle 2019 yılında önemli bir dönüşüm yaşayan Domino’s, 2020 yılında fiyat ve ulaşılabilirliğiyle Türkiye fast-food pazarında liderliği hedefliyor. Pizza satan evlere servis markası kimliğini genişleterek “Domino’s Sofrası” konseptini yaratan ve Ekmek Arası ve Dürümos gibi yepyeni lezzetler sunarak tüketicilere mükellef bir fast-food sofrası kuran marka, kurumsal kimliğini de yeniledi.

Kendiyle rekabetle yüzde 25 büyüdü

Domino’s, efsane pizzalarının yanında, yenilikçi ürünlerini ilk kez 2018 yılında geliştirmiş ve sandviç konseptine sınıf atlatan ürünü “Domino’s Ekmek Arası”nı pazara sürmüştü. Bu vizyonunu 2019 yılında pazara sunduğu Dürümos ve Ekmek Arası’nın yeni çeşitleri ile geliştiren Domino’s, amiral gemisi olan pizzanın yanında yarattığı yepyeni ürünlerle 2019’da büyümesini artırdı. 2019’da gelirlerinin yüzde 8’ini Dürümos’tan elde eden marka, yeni ürünlerinin etkisiyle yılın son çeyreğinde yüzde 25’lik büyüme gerçekleştirdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın