Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Doğa tutkunları Şırnak Cehennem Deresi’nde kamp kurup hamsi pişirdi

ŞIRNAK’TA “GÖNÜL KÖPRÜSÜ PROJESİ” İLE GELEN DERNEK VE VAKIF ÜYELERİ, CEHENNEM DERESİ’NDE KAMP KURUP DÜZENLEDİKLERİ ETKİNLİKTE HAMSİ PİŞİRDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Şırnak’ta “Gönül Köprüsü Projesi” ile bir araya gelen dernek ve vakıf üyeleri, Cehennem Deresi’nde kamp kurup düzenledikleri etkinlikte hamsi pişirdi.

Şırnak Valiliği, Giresun Çotanak Off-Road Kulübü ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliği ile off-road pilotları 4×4 araçlarıyla Cehennem Deresi bölgesine çıktı. Doğa ve macera tutkunları kamp kurarken, bir yandan da Karadeniz’in meşhur lezzeti hamsi ızgara şöleni düzenledi. Şırnak Valisi Cevdet Atay ve off-road pilotları, hamsi balık pişirip şölene gelen misafirlere ikramda bulundu, bölgenin terörden arındırıldıktan sonra yeniden canlanmasına katkıda bulundu.

Şırnak Valisi Cevdet Atay, bölgenin insanların merak ettiği bir bölge olduğunu, özellikle off-road tutkunları için çok güzel bir alan olduğunu söyledi. Misafirlerin Giresun’dan ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde geldiğini ifade eden Atay, buraya gelirken de Karadeniz’in meşhur lezzeti hamsi getirildiğini ve misafirlere ikram ettiklerini belirtti.

Çotanak Off Road Kulüp Başkanı Akın Aras, Türkiye’nin en kuzeyinden en güneyine geldiklerini ifade ederek, “Cehennem Deresi’ndeyiz. Giresun dağlarında nasıl rahat gezebiliyorsak, Şırnak dağlarında da rahat gezebiliyoruz. Bölge halkına çok teşekkür ediyorum. Bize ilgi ve alakaları çok yoğundu. Giresun Çotanak Off-Road “Gönül Köprüsü Projesi” çerçevesinde daha önce farklı anılan bölgeleri gezerek, şimdi ne kadar ferah ve güzel bir olduğunu Türkiye göstermek” dedi.

TÜGVA Giresun İl Temsilcisi Emre Uçan, 100 kişilik ekip ile burada olduklarını aktararak, “Burada bu bölgenin ne kadar terörden arındırılmış bir bölge olduğunu gözlerimiz ile görüp şahit oluyoruz. Ekiplerimizde gelen arkadaşlarımızın şüpheleri vardı. Bazı çekinceleri vardı. Ama buraya ilk ayak bastıkları andan itibaren buranın ne kadar bakir ve terörden arındırılmış olduğunu onlarda fark ettiler. Bu gün burada güzel manzaranın eşliğinde genç arkadaşlarımızla beraber kamp ateşi, hamsi ızgara şöleni yapacağız. Giresun’dan getirdiğimiz hamsileri arkadaşlarımıza ikram edeceğiz. Cehennem Deresi’nde terörle anılan hiçbir şey kalmadı. Buralar tamamen terörden temizlenmiş, gençlik faaliyetlerine açık bir bölgedir” şeklinde konuştu.

Giresun’dan gelen Sevgi Güney de, Şırnak’a ilk defa geldiklerini dile getirdi. Yöre halkına teşekkür ettiklerini aktaran Güney, “Bizi çok güzel karşıladılar, çok güzel ağırladılar. Bizde aynı şekilde kendilerini Karadeniz’e Giresun’a bekleriz. Daha önce buralar korkarak gelinen bir yerdi, ama biz buna öncülük etmek istiyoruz. Güneydoğu’nun gerçekten güzel gezilecek bir yer olduğunu anlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Şırnak Valisi Cevdet Atay, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İdil Kaymakamı Anıl Adıgüzel, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, kurum müdürleri, çok sayıda doğa ve macera tutkunu katıldı.

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI HOŞYAR SARIYILDIZ,
Sıradaki Haber Başkan Sarıyıldız: “Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıkla hareket ediyoruz”