Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Diyarbakır’da su birikintisinde “bebek var” iddiası ekipleri harekete geçirdi

DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇESİNDE DEPREMDE AĞIR HASAR GÖREN SAĞLIK OCAĞININ BODRUM KATINDAKİ SU BİRİKİNTİSİNDE “BEBEK VAR” İHBARI ÜZERİNE ÇOK SAYIDA EKİP HAREKETE GEÇTİ.

DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇESİNDE DEPREMDE

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde depremde ağır hasar gören sağlık ocağının bodrum katındaki su birikintisinde “bebek var” ihbarı üzerine çok sayıda ekip harekete geçti.

Merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi 585’inci Sokak’ta Kahramanmaraş merkezli depremde hasar gören sağlık ocağının bodrum katında yağan yağmurla su birikintisi oluştu. Bugün saat 15.30 sıralarında mahallede oynayan çocukların sokaktan geçen kadına binanın bodrum katında “bebek var” iddiası üzerine ihbarda bulunuldu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, AFAD, JAK, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Arama tarama çalışmaları başlatan ekipler, bina içerisindeki su birikintisini tahliye ederken, 3 saati geride bıraktı. Bölgede çalışma sürüyor.

Mahalle sakinlerinden Barış Aslan, duyum üzerine ekiplerin olay yerine sevk edildiğini belirterek, “Mahalle sakinlerinden bir kadın çocukların kendisini çağırıp içeride bebek sesinin geldiğini söylemiş. Bunun üzerine çevredeki eczaneye bebek olması ihtimaliyle ilk müdahale için haber verildi. Eczacılar olay yerinde herhangi bir şey bulmadı. Daha sonra polise haber verildi. Şu anda ekipler suyu tahliye ediyor. İnşallah ihbar asılsız çıkar” dedi.