Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Diyarbakır’da izinsiz gösteri yapan HEDEP ve DBP’lilere polis müdahalesi: 50 gözaltı

DİYARBAKIR’DA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ELEBAŞI ABDULLAH ÖCALAN’IN SÖZDE TECRİDİNE KARŞI ARALARINDA HEDEP MİLLETVEKİLİNİN DE BULUNDUĞU İZİNSİZ YÜRÜYÜŞE POLİS MÜDAHALE ETTİ. 50 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI.

DİYARBAKIR’DA TERÖR ÖRGÜTÜ PKK

Diyarbakır’da terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın sözde tecridine karşı aralarında HEDEP milletvekillerinin de bulunduğu izinsiz yürüyüşe polis müdahale etti. 50 kişi gözaltına alındı.

Aralarında HEDEP milletvekillerinin de bulunduğu grup, Yenişehir ilçesindeki HEDEP il binasından Bağlar ilçesindeki Koşuyolu Parkı’na yürüyüş gerçekleştirdi. İzinsiz yürüyüş ve basın açıklaması yapmak isteyen grup, polisin uyarılarına rağmen dağılmazken, aralarında bulunan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ve çok sayıda milletvekili çembere alındı. HEDEP Milletvekilleri George Aslan, Zeki İrmez, Beritan Güneş, Adalet Kaya, Ceylan Akça, Newroz Uysal Sunay Caddesi’nde oturma eylemi başlattı. Oturma eylemi gerçekleştiren vekiller daha sonra Ofis semtindeki HEDEP il binasına doğru yürüdü.

Parkta polisle karşı karşıya gelen grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Grup içerisinde bulunan yaklaşık 50 kişi polisler tarafından gözaltına alındı. Polisin çevrede güvenlik önlemi sürüyor.

SAMSUN'UN VEZİRKÖPRÜ İLÇESİNDE 2 OTOMOBİLİN
Sıradaki Haber Samsun’da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 8 yaralı