Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Diş hekimlerine 20. yıl vefası

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI NEDENİYLE, MALATYA’DA FAALİYET GÖSTEREN DİŞ HEKİMLERİNE YÖNELİK ETKİNLİK DÜZENLEDİ. GECEDE MESLEKTE 20 YILI GERİDE BIRAKAN DİŞ HEKİMLERİNE PLAKET VERİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Malatya’da faaliyet gösteren diş hekimlerine yönelik etkinlik düzenlendi. Gecede meslekte 20 yılı geride bırakan diş hekimlerine plaket verildi. Özel bir otelde gerçekleşen etkinlikte Malatya Diş Hekimleri Odası tarafından vefa örneği gösterilerek meslekte 20. yılını dolduran diş hekimlerine plaket takdim edildi.

Malatya Diş Hekimleri Oda Başkanı Miraçhan İnanmaz, gecede yaptığı konuşmada her yıl 21 – 27 Kasım tarihleri arasında kutlanan Ulusal Ağız ve Diş Sağlığı haftasını bu yıl özel bir etkinlikle kutladıklarını söyledi. 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinde Malatya’yı terk etmeyen diş hekimlerine minnettar olduklarını da dile getiren İnanmaz, “Bu sene programı yapalım mı yapmayalım diye çok düşündük, istişarelerimiz neticesinde ise 6 Şubat’ta yaşadığımız asrın felaketinde Malatya’mız terk etmeyen diş hekimlerimiz çoğunlukta oldu. Meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Deprem’den dolayı dış hekimlerimiz kentimiz terk etmedi. Meslektaşlarımıza moral olsun diye böyle güzel bir gece organizasyonu gerçekleştiriyoruz” dedi.

6 Şubat asrın felaketini yaşadıklarını ifade eden Başkan İnanmaz, “Deprem’de diş hekimlerimiz kentimizi terk etmeyerek hizmet sunmaya devam etti. Diş hekimliği mesleğini her ilde rahat bir şekilde iş yapacak durumda olmalarına rağmen deprem sürecinde şehrimizi terk etmediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Biz de diş hekimliği odası olarak meslektaşlarımıza maddi ve manevi olarak destek verdik. Depremde şehrimiz terk etmediler. Meslektaşlarımıza moral ve motivasyonlarını artırmak için vefa gecesi düzenliyoruz. Deprem öncesi diş hekimliği odamıza kayıtlı olan hekimlerimizin sayısı 310‘du. Deprem sonrası ise bu sayısı 240’a düştü. Meslektaşlarımız hizmet sunmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL İMPERİAL HASTANESİ YÖNETİM KURULU,
Sıradaki Haber Özel İmperial Hastanesi 17. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor