Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Didim Belediye Başkanı Atabay’dan gençlere tam destek

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI A. DENİZ ATABAY TEKNOFEST’İN İNSANSIZ SUALTI SİSTEMLERİ TEMEL KATEGORİSİ’NDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLAN ÇAĞALOĞLU ANADOLU LİSESİ CALROV TAKIMINI DİDİM’DE MİSAFİR EDİYOR.

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI A.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay Teknofest’in İnsansız Sualtı Sistemleri Temel Kategorisi’nde Türkiye şampiyonu olan Çağaloğlu Anadolu Lisesi Calrov takımını Didim’de misafir ediyor.

Geleceğimiz olan gençlere hizmet etme kararlılığı kadar her alanda başarılı olan gençlere de destek vermeyi sürdüren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest’in İnsansız Sualtı Sistemleri Temel Kategoride Türkiye şampiyonu olan ve Cağaloglu Anadolu Lisesi’nde okuyan Calrov takımı üyeleri ve danışman öğretmeni Mehmet Öztep’i Didim de ağırlıyor. Öğrencilerin ‘Calrov’ ismini verdikleri ve 10 ay önce kurulan takım genellikle 9. sınıf öğrencilerinden oluşuyor. Bu sene ilk defa katıldıkları Teknofest’te Türkiye çapında otonom görevini eksiksiz tamamlayan tek araç olarak birinci olan takım Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra En Özgün Yazılım ödülüne de layık görüldü.

Didim Efeler Ortaokulu’ndan mezun olduktan sonra Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde eğitim gören ve mekanik bölümünde aracın geliştirilmesine katkı sunan Ada Cemre Lokmacı’nın da yer aldığı takım Didim Belediyesi’nin misafiri olarak iki günlük bir program için Didim’e geldi. Didim’e daha önce gelmemiş olan takım üyesi gençler bugün Didim Belediyesi’nin Didime kazandırdığı Mübev ve Apollon tapınağını gezme fırsatını yakaladılar. Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay Didim’de yaşayan Ada Cemre’nin ricasına kayıtsız kalmayarak gençleri Didim’de ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade etti. Akşam yemeğinde Mavi Mandalya’da takımla bir arada olan Atabay gençlerle başarıları ve gelecek planları ile ilgili sohbet etti.