Deva Partisi Genel Başkanı Babacan’dan Bahçeliye Sert Cevap: Ülkeye Hangi Faydası Dokunuyor?

 Deva Partisi Genel Başkanı Babacan’dan Bahçeliye Sert Cevap: Ülkeye Hangi Faydası Dokunuyor?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni partilerle ilgili ‘FETÖ organizasyonu’ suçlamasına verdiği yanıtta, “Ülkeye hangi faydası dokunuyor? Ben bunu çok merak ediyorum. Yoksa ona çamur at, buna çamur çok kolay işler” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, yeni partiler için ‘FETÖ organizasyonu’ diyen Bahçeli’ye yanıt verdi.

Ali Babacan, Karar TV’de Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı.

Devlet Bahçeli’nin yeni partilerle ilgili ‘FETÖ organizasyonu’ suçlamasına yanıt veren Babacan, “Bahçeli, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken ne yapmış onu anlatsın. Şu anda iktidar güçleri ellerinde, Türkiye’yi sıkıntılı durumdan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları anlatsınlar. Ülkeye hangi faydası dokunuyor? Ben bunu çok merak ediyorum. Yoksa ona çamur at, buna çamur çok kolay işler” ifadelerini kullandı.

Babacan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın da ithalat ile ilgili açıklamasını gündemine alarak, “Türkiye’yi içe kapatma girişimleri davul çala çala geliyor. Türkiye’yi kapatıp küçülterek yönetmek istiyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Ekonomideki krizle ilgili Coronavirus salgının ortaya çıktığı ilk günlerde merkez bankalarının swap anlaşmaları içerisinde Türkiye’nin de bulunması gerektiği yönünde tavsiyede bulunduğunu söyleyen Babacan, sözlerine şunları ekledi:

“Türkiye kendi problemlerini çözmekle meşgul, dünyada neler oluyor farkında değil. Hükümetin böyle bir oryantasyonu yok. Türkiye’de bu işten paçasını nasıl kurtarır anlayışı var şu anda. Kendi derdine düşmüş durumda. Merkez Bankasının rezervleri zaten erimişti. Salgın öncesinde genç işsizlik yüzde 27’yi bulmuştu.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın