Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Deniz Kuvvetleri’den Ereğli Limanı’nda batan geminin personeli için arama-kurtarma operasyonu

23-25 KASIM TARİHLERİ ARASINDA DALIŞ YAPILARAK VE UZAKTAN KUMANDALI SUALTI ARACI (ROV) KULLANILARAK YAPILAN ARAMA-KURTARMA FAALİYETLERİNDE BUGÜNE KADAR 3 GEMİCİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI” İFADELERİNE YER VERİLDİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Deniz Kuvvetleri Kurtarma ve Sualtı Komutanlığına bağlı TCG AĞ-5 gemisi ve Birinci Sınıf Dalgıçlar Zonguldak’ın Ereğli Limanı’nda batan M/V KAFKAMETLER gemisinin personeli için arama-kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. 3 gemicinin cansız bedenine ulaşıldı.

Deniz Kuvvetleri Kurtarma ve Sualtı Komutanlığına bağlı TCG AĞ-5 gemisi ve Birinci Sınıf Dalgıçlar Zonguldak’ın Ereğli Limanı’nda batan M/V KAFKAMETLER gemisinin personeli için arama-kurtarma operasyonu gerçekleştirdi. Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Deniz Kuvvetlerimizin Kurtarma ve Sualtı Komutanlığına bağlı TCG AĞ-5 gemisi ve Sualtı Arama Kurtarma Grup Komutanlığında görevli Birinci Sınıf Dalgıçlar, fırtına nedeniyle 19 Kasım 2023 tarihinde Zonguldak’ın Ereğli Limanı’nda mendirek önünde batan M/V KAFKAMETLER gemisinde ve yakın bölgede arama çalışmaları gerçekleştirildi. 23-25 Kasım tarihleri arasında dalış yapılarak ve Uzaktan Kumandalı Sualtı Aracı (ROV) kullanılarak yapılan arama-kurtarma faaliyetlerinde bugüne kadar 3 gemicinin cansız bedenine ulaşıldı” ifadelerine yer verildi.

DENİZLİ'DE TALİ YOLDAN ANA CADDEYE
Sıradaki Haber Trafik kazasında yaralanan 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti