DOLAR 15,9121 0.43%
EURO 16,8742 0.12%
ALTIN 943,010,28
BITCOIN 4763421,85%
Bursa
17°

AÇIK

03:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

DEMİRCİ USTASI VE BİR MİLLETVEKİLİ

DEMİRCİ USTASI VE BİR MİLLETVEKİLİ

ABONE OL
Nisan 24, 2022 20:47
DEMİRCİ USTASI VE BİR MİLLETVEKİLİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Üç gün sizlere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının organize ettiği, 18 kişilik heyetle gittiğimiz Makedonya ve Kosova da verilen iftar programı hakkında bilgi verdim. 


Yapılan konuşmaları özetledim.
Geziden edindiğim çıkarımları sizlerle paylaştım.
Bu arada, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel fırsat buldukça, gezip dolaştığı çarşılarda esnafla bir araya geldi, onların dert ve sıkıntılarını dinledi.
İşlerinin nasıl olduğunu, geçim sıkıntısı çekip çekmediklerini, yaşam standartlarının hangi ölçüde olduğunu öğrenmeye, bilgi edinmeye çalıştı.
Ekibimiz Prizren de kısa bir mola vermişti ki bulunduğumuz yerin arka tarafından demirci ustasının çekiç sesleri geliyordu. 
Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel o sesin geldiği yöne doğru yürüdü, dar bir merdivenden aşağı inerek, iş yerinden içeri girdi. 
Demirci ustası körükle alevlenen kömürlerin içinde bulunan kıpkırmızı demir parçasını kerpetenle tutarak, örs üzerine koyuyor, elindeki çekiçle demire şekil vermeye çalışıyordu.
Bir bayanın içeri girdiğini görünce elindeki çekici bıraktı. Vekil Vildan Yılmaz Gürel kolaylıklar diledi ve kendisini tanıttı, yaptığı işle ilgili bilgi aldı.
Kısa bir söyleşiden sonra hayırlı işler dileyerek iş yerinden ayrılırken, ak alnından boncuk boncuk ter dökerek, bugünkü nafakasını çıkarmaya çalışan Arnavut kardeşimiz çalışmaya başlamıştı bile.

En az 10 karakter gerekli