Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Laboratuvarı

 Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Laboratuvarı

 Dassault Systèmes yaptığı bir açıklamayla, açık inovasyon laboratuvarı ve hızlandırma programı 3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın ulaştığı yeni aşamaları duyurdu. Topluma olumlu etki yapan çığır açıcı inovasyonlar gerçekleştirme misyonunu sürdüren Dassault Systèmes, küresel ekosistemine yeni startup’lar, kuluçka partneri ve üretim laboratuvarı ortaklarını dahil ederek 3DEXPERIENCE Laboratuvarı’nın erişim alanını genişletti.

Belçika, Çin, Fransa, Hindistan, Güney Afrika ve ABD’den gelen 15 yeni start-up, 3DEXPERIENCE Laboratuvarı hızlandırma programına katıldı. Bu sayede 3DEXPERIENCE platformuna erişebilen startup’lar, Birleşmiş Milletler’in çeşitli Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkıda bulunmak üzere dijital olarak çığır açıcı projeleri geliştirip toplumu etkileyebilecekler ve de mentorluk ve uzmanlık desteği alabilecekler.

Söz konusu startup’lar arasında şunlar yer alıyor: AgreenCulture (akıllı tarım robotiği), DAMAE Medical (cilt kanserini saptayan cihaz), FEops (kalp müdahaleleri için hastaya özel simülasyonlar), Gyrolift (yeni mobilite çözümü), Inali (uygun fiyatlı el protezi), PKvitality (şeker hastaları için giyilebilir biyolojik çözümler) ve SparkCharge (taşınabilir, ultra hızlı elektrikli şarj birimi). Topluluk temelli projeler arasında ise Magic Wheelchair (tekerlekli sandalye kullanan çocuklar için kahraman kostümleri üreten bir sivil toplum örgütü) ve Open R2 (meşhur robot R2-D2’yu tasarlayıp üretme) sayılabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın