Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dalında taze üzümler sofraları tatlandırıyor

MANİSA’NIN SARIGÖL İLÇESİNİN DÜNYACA ÜNLÜ ÇEKİRDEKSİZ SOFRALIK SULTANİYE ÜZÜMLERİ EKİM AYININ SONLARINA GELİNMESİNE RAĞMEN ÖRTÜ ALTINDA TAZELİĞİNE TAZELİK KATMAYA DEVAM EDİYOR. HEM YURT İÇİ HEM DE YURT DIŞINDA SOFRALARI TATLANDIRMAYA DEVAM EDEN SULTANİYE ÜZÜMLERE GÖZLERİ BAKAN ÜRETİCİLERİN YOĞUN ÇABASIYLA HASADIN ARALIK AYINA KADAR DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinin dünyaca ünlü çekirdeksiz sofralık Sultaniye üzümleri ekim ayının sonlarına gelinmesine rağmen örtü altında tazeliğine tazelik katmaya devam ediyor. Hem yurt içi hem de yurt dışında sofraları tatlandırmaya devam eden Sultaniye üzümlere gözleri bakan üreticilerin yoğun çabasıyla hasadın aralık ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde 20 Ağustos’ta başlayan üzüm hasadı sezonun çoktan bitmesine rağmen örtü altındaki bağlarda devam ediyor. Örtü altında ilk günkü tazeliklerini koruyan Sultaniye üzümler değerine değer katmaya devam ediyor.

Üzüm bağlarında bir yandan ihracata yönelik üzümler kesilirken bir yandan da yurt içi pazarlar için kesimler devam ediyor. Sarıgöl ve çevresinde kesimlerin devam etmesinin yanında daha güzel fiyatla üzüm satmak isteyen üzüm üreticileri bir yandan bağlarındaki üzümlerin bakımlarına da titizlikle devam ediyor. Sarıgöllü üreticiler, son üzüm kesilene kadar sofralara taze üzüm göndermeye devam edeceklerini belirtti.

Koruma amaçlı olarak üzüm bağlarının üzerlerine örtülen beyaz kanaviçeler de üzüm kesimlerinin tamamlandığı bağlardan toplanmaya devam ediyor.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DEN SEVİNDİREN SU İNDİRİMİ
Sıradaki Haber Balıkesir Büyükşehir, suya yüzde 15 indirim yaptı