Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dal kanseri artışı, zeytin üreticilerini endişelendirdi

AYDIN (İHA) – AYDIN’IN KARACASU İLÇESİNDE DON VE DOLU YAĞIŞLARININ ARDINDAN ZEYTİN AĞAÇLARINDA ARTIŞ GÖSTEREN ZEYTİN DAL KANSERİ İLE MÜCADELE ÇERÇEVESİNDE ZEYTİN BAHÇELERİ KONTROL EDİLEREK ÜRETİCİLER BİLGİLENDİRİLDİ.

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN

Aydın’ın Karacasu ilçesinde don ve dolu yağışlarının ardından zeytin ağaçlarında artış gösteren Zeytin Dal Kanseri ile mücadele çerçevesinde zeytin bahçeleri kontrol edilerek üreticiler bilgilendirildi.

Türkiye’nin önemli zeytin üretim merkezlerinden olan Aydın’da son günlerde etkili olan don ve dolu yağışlarının ardından zeytin ağaçlarında dal kanseri hastalığında artış gözlemlendi. Bu çerçevede Karacasu ilçesinde harekete geçen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, zeytin bahçelerinde kontrol gerçekleştirdi. Zeytin Dal Kanseri ile mücadele çerçevesinde yapılan arazi incelemelerinin ardından üreticiler, mücadele konusunda bilgilendirildi.

Konu ile ilgili Karacasu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçe Müdürümüz Rahmi Şendalgıç ve ilçe müdürlüğü teknik personeli tarafından ilçemiz zeytin bahçelerinde dolu ve don zararından sonra artış gösteren zeytin dal kanseriyle ilgili araziler gezilerek çiftçilere mücadelesi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu” ifadeleri yer aldı.