Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

D100’de kar çilesi: Saatlerce mahsur kaldılar

ÇANKIRI’NIN ÇERKEŞ İLÇESİNDE KAR YAĞIŞI VE BUZLANMA NEDENİYLE TIR İLE KAYAN ARAÇLAR NEDENİYLE D-100 KARAYOLUNDA TRAFİK ULAŞIMA KAPANDI.

ÇANKIRI’NIN ÇERKEŞ İLÇESİNDE KAR

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde kar yağışı ve buzlanma sonucu kayan araçlar sebebiyle D100 kara yolu ulaşıma kapandı. Saatlerce yolda mahsur kalan vatandaşlar dinlenme tesisinde ihtiyaçlarını giderebildi.

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde, İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan D100 kara yolu, yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle ulaşıma kapandı. İstanbul istikametinde seyir halinde olan araçlar, zemini kaplayan kar ve buzlanma sebebiyle saatlerce mahsur kaldı. Uzun kuyruklar oluşan kara yolunda sürücüler kontak kapatırken, vatandaşlar belediyenin tahsis ettiği kültür merkezinde ihtiyaçlarını giderebildi. Kış lastiği olmayan araçların Çerkeş ilçesinden Kızılcahamam istikametine geçmesine izin verilmedi. Ekipler ulaşımın yeniden sağlanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

“3 saattir burada bekliyoruz”

3 saattir yolda beklediğini ifade eden tır şoförü Mustafa Akar, “Kocaeli – Trabzon hattında çalışıyorum. Bolu tüneli kapalıymış, bu yüzden 3 saattir burada bekliyoruz” dedi.

“Açlıktan öleceğiz, üşüyoruz”

Yolda mahsur kaldığını ve üşüdüğünü belirten Hakan Doruk, “Neredeyse 4 saattir burada bekliyoruz. Açlıktan öleceğiz, üşüyoruz, donduk” diye konuştu.

“Belediyenin tahsis ettiği yerde bekliyoruz“

Belediyenin tahsis ettiği kültür merkezinde konaklayan Recep Ardahan, “Erzincan’dan İstanbul’a doğru gidiyorduk. Çerkeş’te yolda kaldık. Tırlar yolu kapatmış, emniyet ekipleri de güvenlik için geçişe izin vermiyor. Belediyenin tahsis ettiği yerde bekliyoruz. Ekiplerden sabah ulaşıma açılacak bilgisine ulaştık” ifadelerini kullandı.

ÇEVREDE BULUNAN GÜVENLİK KAMERALARINI SPREY
Sıradaki Haber Husumetlisini günlerce takip edip pusuya yattı: Minibüse bindiği esnada silahla vurdu
Reklamı Geç