Cumhurbaşkanı Erdoğan: “1-2-3 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: “1-2-3 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Kısıtlaması Olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs’tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, konuşmasında, “Ramazanın milletimize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabb’imden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

“40 bine yakın vatandaşımızı ülkemize getirdik” diyen Erdoğan, “59 ülkeden 25 bin vatandaşımızı daha ülkemize getiriyoruz” bilgisini verdi.

“İnşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz”

Erdoğan, “Küresel bir felaket halini alan Covid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz” dedi.

Covid-19 salgını ile ilgili Erdoğan, “Türkiye’de hamdolsun hiçbir vatandaşımız hastane kapısından geri çevrilmemiş, hiçbir hastanın tedavisi ihmal edilmemiştir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yeni hasta ve ölüm sayısının günden güne azaldığını belirterek, “Ülke ve millet olarak koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik” şeklinde konuştu.

“Bu zorlu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık” diyen 1 Mayıs’tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu. Erdoğan, “Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz” bilgisini verdi.

Erdoğan, “Kriz sonrası yeniden yapılanacak dünyada ülkemizin 2023 hedeflerinin ötesinde bir konuma ulaşabileceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

“ABD’ye tıbbi yardım malzemelerini gönderiyoruz”

“55 ülkeye salgınla mücadele amaçlı malzeme desteği verdik” diyen Erdoğan, “Son olarak ABD’ye maske, yüz koruyucu, siperlik, N95 maske, tulum ve dezenfektandan oluşan tıbbi yardım malzemelerini yarın gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan’da dolan tarihini 15 Haziran’a kadar uzatıyoruz” dedi.

“Bizbize Yeteriz Türkiyem Kamyanyası”nda 1 milyar 850 milyon lira meblağın toplandığını kaydeden Erdoğan, “Herhangi bir ön şart aramaksızın başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilenlere biner lira yardım yapacağımız destek paketini devreye aldık” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “İletişim Başkanımızın ev ve aile mahremiyetine yönelik fütursuz saldırının gerisinde işte bu hastalıklı zihniyet vardır” dedi.

İBB’nin kitapçığı ilişkin de konuşan Erdoğan, “Dağıttıkları kitapçıklarla aleviliği din olarak takdim eden bu anlayışı, milletimin huzurunda telin ediyorum, kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamalarına ilişkin ise, “O açıklamasıyla sadece inancının, ilminin, yürüttüğü görevin gereğini yerine getirmiştir” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın