Crypto Talks, İlk Buluşmasında Kripto Para Uzmanlarını Konuk Etti

Türkiye ve MENA bölgesinin lider yeni medya ve pazarlama şirketlerinden biri olarak konumlanan CC Media House, Crypto Talks adını taşıyan etkinliklerinin ilkini 42 Maslak ininal Espor Arena’da düzenledi.
 Crypto Talks, İlk Buluşmasında Kripto Para Uzmanlarını Konuk Etti

BV Crypto’ya yeni yatırımcı

Barış Özistek açılış konuşmasında Bosphorist Venture Capital şirketinin Boğaziçi Ventures girişimlerinden kripto para yatırım ve saklama hizmeti konusunda kurumsal çözümler sunan BV Dijital Varlık şirketine yatırım yaptığını söyleyerek “İmza attığımız bu iş birliği sayesinde BV Dijital Varlık şirketimiz Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki en büyük kripto varlık saklama şirketi haline geldi. Türkiye kısa zamanda dünyanın önemli kripto para ve blokzincir merkezlerinden biri haline geleceğine inanıyorum. Crypto Talks etkinliklerinin de ülkemizin bu aşamaya gelmesi için önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum.” dedi.

Türkiye çok önemli bir pazar

Eşler arası (P2P) elektronik nakit sistemi uygulaması altyapısı sunan Marco Polo Protocol’ünden Dr. Seabook Chan ise “Kişiler Arası Yeni Elektronik Nakit Sistemi” başlıklı bir sunum yaptı. Dr. Chan sunumunda Marco Polo Protokolü’nün saniyede 10 bin üzerinde işlem yapmak üzere tasarlanan bir çoklu zincir mimarisine sahip olduğunu belirterek Türkiye’nin kripto para ve blokzincir teknolojilerinin kullanıldığı büyük ve önemli bir pazar haline yakın zamanda geleceğini ve Marco Polo Protokolü için en önemli ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın