Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocuk Bilim Parkında Su ve Su Altı Canlıları Bilim Etkinliği

MENTEŞE BELEDİYESİ VE MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN 06-14 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN ‘SU VE SU ALTI CANLILARI BİLİM ETKİNLİĞİ’ DÜZENLENECEK.

MENTEŞE BELEDİYESİ VE MUĞLA

Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkında düzenlenecek etkinlikte, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri tarafından slayt sunumuyla çocuklara su ve su altı canlıları tanıtılacak.

Menteşe Belediyesi Çocuk Bilim Parkında 6 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’da düzenlenecek etkinlikte MSKÜ Su Ürünleri Fakültesi’nde görev yapmakta olan araştırma görevlileri Dr. Aykut Yozukmaz, Dr. Sercan Yapıcı, Dr. Hasan Cerim, Dr. Murat Can Sunar ve Araştırma Görevlisi İsmail Berat Çantaş tarafından hazırlanan bilgilendirici slayt sunumu gösterimi yapılacak.

Çocukların deniz ve gölleri, su ve su altı potansiyellerini öğrenerek, su altı canlılarının da tanınmasının amaçlandığı etkinlik ile ilgili bilgi veren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın bilimsel algısını geliştirmek, bilimin ve güncel teknolojinin ışığında öğrenmelerini sağlamak için açtığımız Çocuk Bilim Parkımızda Üniversitemiz ile birlikte Su ve Su Altı Canlıları Bilim etkinliğini düzenliyoruz. Amacımız çocuklarımızın bu bilimsel ve teknolojik oyuncakların yer aldığı bilim parkımızı ziyaret ederek, bilimsel içerikli gösterimler eşliğinde bilimi rehber edinmeleri. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, bilimden uzak, güncel Dünyanın gerisinde kalarak yetiştiremeyiz. Çünkü gelecek bilimde ve teknolojide” dedi.