CİMER’e başvurdu, Tavukların Bakımı Yapıldı

 CİMER’e başvurdu, Tavukların Bakımı Yapıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alınan köydeki tavuklarının bakımı için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine (CİMER) yaptığı başvurusu yerine getirildi.
Bilecik İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda, koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında salgının önlenmesi, halk sağlığının korunması amacıyla merkeze bağlı Aşağıköy köyü 6 Nisandan itibaren karantina altına alındı.
Kararın ardından köye giriş-çıkışların yasaklanmasıyla birlikte köyde kümes hayvanları bulunan ancak köye 2 kilometrelik uzaklıkta bulunan Osmangazi Mahallesinde yaşayan 68 yaşındaki Ali Akkoyun, CİMER’e başvuruda bulunarak, karantina nedeniyle köye giriş yapamadığını bildirdi.
Akkoyun’un, karantinada altına alınan Aşağıköy’de bahçeli evinin kümesindeki, 28 adet tavuk ve köpeğinin bakımının yapılmasını istemesi üzerine Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri köyde yaşayan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden emekli Erol Gürler ile irtibata geçildi.
Köy Muhtarı Salih Yıldız ile birlikte Akkoyun’un kümesine giden Gürler, tavukların ve köpeğin yemlerini vererek, bakımlarını yaptı.
Akkoyun, CİMER’e başvurusunun ardından kendisiyle Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerinin irtibata geçtiğini anlatarak,  ”Hobi olarak Aşağıköy’de kümes hayvanı besliyorum. Köyün karantinaya alınmasının ardından kent merkezinde ikamet etmemden dolayı köye girmem yasak. CİMER’e başvuruda bulunarak, kümes hayvanlarıma ve köpeğime bakılmasını istedim. Sağolsunlar yetkililer, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce köyden bir arkadaşımızı görevlendirerek, tavuklarımın ve köpeğimin yemlerini verdi. Karantina süresince arkadaşımız ilgilenecek. Muhtarımıza ve kendisine de teşekkür ederim.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap