CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Yargıyı Aktroller Yönetiyor”

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Yargıyı Aktroller Yönetiyor”

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, son dönemde gündeme gelen yargı süreçlerini değerlendirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Gökçen’in konuya ilişkin yazılı açıklamasında: “Sosyal medyada örgütlenen hesaplar, son günlerde toplumsal muhalefeti her zamankinden daha fazla hedef almaya başladı. Öldürülecekler listesi yapanlar, kadınları tecavüzle tehdit edenler ve kız çocuklarının küçük yaşta evlendirilmesini savunanlar hakkında hiçbir işlem yapılmazken yargı, trollerin yönlendirmesiyle hareket ediyor.
Aktroller hedef gösterdi, kendisi VEFA destek gruplarına katılarak yardım kampanyalarına destek vermiş olan gençlik kolu başkanımız tutuklandı.

Aktroller hedef gösterdi, hukuktan ve insan haklarından yana tavır alan Ankara Barosu hakkında soruşturma başlatıldı. Aktroller hedef gösterdi, yaşam hakkını savunan hakimler Ayşe Sarısu Pehlivan ve Orhan Gazi Ertekin hakkında işlem başlatıldı. Aktroller hedef gösterdi, Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven gözaltına alındı. Bugün geldiğimiz durumda yargıyı aktroller yönetiyor.

Korkunç bir linç kültürü ve nefretle karşı karşıyayız. İktidarını kaybedeceklerini anlayanlar bunun telaşıyla nefrete sarılıyor. Halkın sorunlarını görmezden gelip koltuklarından başka bir şeyi gözü görmeyenler bir kez daha hata yapıyor. Toplumun suya, beslenmeye ihtiyacı olduğu gibi adalete ihtiyacı var. Yargı bağımsızlığını, adaleti, insan haklarını ve toplumsal barışı toplumsal dayanışmamız getirecek. İlkelerimizden bir adım dahi geri atmayacağız, nefret dilini kullananlara biraz olsun benzemeyeceğiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın