DOLAR 19,1278 0.04%
EURO 20,7403 0.03%
ALTIN 1.212,65-0,04
BITCOIN 5224020,82%
Bursa

KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: ‘İktidar Raporu Her Nedense Sır Gibi Saklıyor’
  • Haberizma
  • Gündem
  • Politika
  • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: ‘İktidar Raporu Her Nedense Sır Gibi Saklıyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: ‘İktidar Raporu Her Nedense Sır Gibi Saklıyor’

ABONE OL
Kasım 4, 2021 11:04
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: ‘İktidar Raporu Her Nedense Sır Gibi Saklıyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; vatandaşların tepkisine karşın iktidarın inatla sürdürdüğü kalıcı yaz saati uygulamasına ilişkin atıf yapılan raporun açıklanmasını istedi. CHP’li Akın; “İktidar kalıcı saat uygulamasını inatla sürdürürken; iktidarın bir rapora atıf yaparak tasarruf edildiği iddiasında bulunuyor. Atıf yapılan raporun kamuoyuna açıklanması gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; dünyada kış saati uygulamaları başlarken; Türkiye’de son 5 yıldır kalıcı yaz saati uygulamasının devam ettiğini kaydetti. Kalıcı yaz saati uygulamasıyla Türkiye’nin hemen yanındaki Avrupa’yla 2 ile 3 saat farkı oluştuğunu kaydeden CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Vatandaşlarımıza enerji buhranı yaşatan AK Parti iktidarı yanlış enerji politikalarıyla halkımıza eziyet etmeye devam ediyor. Damadın Enerji Bakanlığı’nda ortaya konan yaz saatini kalıcı hale getirerek bu eziyette ısrar eden iktidar, yandaşlarını zengin ederken çocuklarımızın gözleri çapaklı kaygıyla karanlıkta okula gönderilmesine göz yumuyor. Anne babalar endişeli karanlık günlerin bir an önce bitmesini çaresizce bekliyor. İşçilerimiz, çalışanlarımız gün aydınlanmadan yollara düşüyor.”

‘RAPOR HER NEDENSE SIR GİBİ SAKLANIYOR’

CHP’li Akın; iktidarın kalıcı yaz saati uygulamasında tasarruf edildiği savını bilimsel bir rapora dayandırdığını belirterek, “İktidar bu raporu her nedense sır gibi saklıyor. Bu rapor derhal kamuoyu, bilim insanları ile paylaşılmalı ve gerçekten bir tasarruf var mı yok mu ortaya çıkmalıdır” diye konuştu.

CHP’li Akın; sabah saatlerinde mesaiye giden çalışanlar ile okullara giden öğrencilerin psikolojisini olumsuz etkileyen kalıcı yaz saati uygulaması için toplumsal maliyet ve etki analizi yapılmadığına dikkat çekti. CHP’li Akın, “Enerji buhranını bitirecek, vatandaşlarımıza nefes aldıracak enerji politikalarında somut adımlar atacak bir iktidar artık kalmamıştır. Bu ucube proje öğrencilerin kabusu olmamalıdır. İktidar tasarruf iddiasıyla somut bilimsel bir veri açıklamadan evlatlarımızı karanlığa mahkûm ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli