CHP Balıkesir Mv. Şahin: “Devlet Şehir Hastaneleri İçin 25 Yıl Döviz Bazında Kira Ödeyecek”

 CHP Balıkesir Mv. Şahin: “Devlet Şehir Hastaneleri İçin 25 Yıl Döviz Bazında Kira Ödeyecek”

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, şehir hastaneleri için devletin 25 yıl döviz bazında kira ödeyeceğini, döviz kuru arttıkça bu kiraların artacağını belirterek, “Bir şehir hastanesi için bir yılda ödediğimiz kira ve hizmet bedeliyle o hastaneyi yapma imkânımız var. Madem bir yılda ödediğimiz kirayla bu hastaneleri yapıyorsak, neden biz 25 yıl boyunca bu hastanelere kira vermek zorundayız?” diye konuştu.

Şahin, bir milletvekili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan da Sağlık Bakanlığı’ndan da şehir hastanelerinin kira bedelleriyle ilgili bilgi alamadıklarını ileri sürerek, bu bedellerin kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

CHP’nin şehir hastanelerinin kamulaştırılması için Meclis Başkanlığı’na verdiği bir kanun teklifi bulunduğunu kaydeden Şahin, “CHP olarak şehir hastanelerine karşı değiliz. Hastaneler üzerinden yapılan yolsuzluklara ve soyguna karşıyız. Ülkemizin etkisi altında kaldığı bu koronavirüs salgını şehir hastanelerinin kamulaştırılması için mücbir sebeptir. Bu Kovid-19 salgını gerekçe gösterilerek şehir hastaneleri kamulaştırılabilir. Bunu iktidarın dikkate almasını talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın