Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cedidiye meydanına değer katacak

DÜZCE KENT MEYDANI PROJESİNİN ÖNEMLİ YAPI TAŞLARINDAN BİRİ OLAN CEDİDİYE CAMİNE YÖNELİK RESTORASYON DEVAM EDİYOR. DIŞ CEPHESİ KUMLAMA TEKNİĞİ İLE TEMİZLENEN VE SAC MİNARELERİ KALDIRILAN CAMİNİN YENİ MİNARELER İÇİN HAZIRLANAN ALANI BETON DÖKÜMÜNE HAZIRLANIYOR.

Bu haberin fotoğrafı yok

Düzce Kent Meydanı Projesinin önemli yapı taşlarından biri olan Cedidiye Camine yönelik restorasyon devam ediyor. Dış cephesi kumlama tekniği ile temizlenen ve sac minareleri kaldırılan caminin yeni minareler için hazırlanan alanı beton dökümüne hazırlanıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Cami-Meydan-Çarşı konsepti farklı bir ahenge bürünecek alanda Cedidiye Camii ile bütünlük arz edecek şekilde ticarethanelerin yapılmasının ardından caminin belli kısımlarının da aslına uygun hale getirilmesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Başkan Özlü’nün iş insanı Burhan Özdemir ile imzaladığı protokolle cami ve minarelere yönelik yenileme çalışmalarında önemli bir eşik tamamlanırken, minarelerin aslına uygun şekilde yeniden yapılması noktasında da önemli adımlar atıldı.

Cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak çalışmalarını sürdüren ekipler, ilk olarak minarelerin yapılacağı bölgelerin genişletilmesini sağladı. Ardından, grobeton dökümü gerçekleştiren ekipler, hafta sonu itibariyle demirlerin bağlanmasını ve alanın temel betonu dökümüne hazır hale getirilmesini sağlayacak.

Aralık ayının ilk haftası itibariyle temel betonu dökülecek olan alanda kısa süre içerisinde ve aslına uygun şekilde minareler yükselecek.

KIRIKKALE'NİN SULAKYURT İLÇESİNE BAĞLI DEREDÜZÜ
Sıradaki Haber Kuvvetli yağış sele neden oldu, köy yollarında tahribat oluştu
Reklamı Geç