Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Canikli Gençler Ecdadın İzinde

UĞURLAMA TÖRENİNDE ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENEN ONLARLA VE VELİLERLE UZUN SÜRE SOHBET EDEN CANİK BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM SANDIKÇI, ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’YE YOLCU ETTİ. BAŞKAN İBRAHİM SANDIKÇI, “CANİK’TE GEÇMİŞİNDEN İLHAM ALAN, TARİH ŞUURU YER EDİNEN NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ” DEDİ. VELİLER VE ÖĞRENCİLER, İLÇEDE GERÇEKLEŞTİREN PROGRAMLARDAN DOLAYI BAŞKAN İBRAHİM SANDIKÇI’YA TEŞEKKÜR EDEREK, DUYDUKLARI MEMNUNİYETLERİ İFADE ETTİ.

Bu haberin fotoğrafı yok

Samsun Canik Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında, ‘Canikli Gençler Ecdadın İzinde’ sloganı ile 12. sınıf öğrencilerini Çanakkale gezisine gönderdi.

Uğurlama töreninde öğrencilerle yakından ilgilenen onlarla ve velilerle uzun süre sohbet eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrencileri Çanakkale’ye yolcu etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te geçmişinden ilham alan, tarih şuuru yer edinen nesiller yetiştiriyoruz” dedi. Veliler ve öğrenciler, ilçede gerçekleştiren programlardan dolayı Başkan İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür ederek, duydukları memnuniyetleri ifade etti.

Canik’teki tüm 12. sınıf öğrencileri Çanakkale’ye

Canik Belediyesi’nin ilçedeki tüm 12.sınıf öğrencilerini Çanakkale ile buluşturacağı, Çanakkale Tarih ve Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Programlarının ilk kafilesini uğurladıklarını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te geçmişinden ilham alan, tarih şuuru yer edinen nesiller yetiştiriyoruz. İlçemizde eğitim hayatlarını sürdüren tüm 12. sınıf öğrencilerimizi, söz verdiğimiz gibi şehitler diyarı Çanakkale’yle buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz, tarihin dönüm noktalarından olan ve aziz milletimizin zaferiyle sonuçlanan Çanakkale kara ve deniz muhaberelerinin yaşandığı bölgeleri ve Çanakkale şehitliklerini rehberler eşliğinde ziyaret edecekler. Programımız dâhilinde 12. sınıf öğrencilerimizi Çanakkale’ye uğurlayamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Canik Belediyesi Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen uğurlama törenine, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Canik Belediyesi ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede hayata geçen programla, Canik’teki tüm 12. sınıf öğrencileri Cumhuriyet’in 100. yılında Çanakkale’yi ziyaret edecek.