Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CANiK 25. kuruluş yıl dönümünde çalışanlarıyla Anıtkabir’de

SAVUNMA SANAYİ ALANINDA DÜNYANIN ÖNDE GELEN ŞİRKETLERİNDEN CANİK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 100. YILINDA, KURULUŞUNUN 25. YILI DOLAYISIYLA ANITKABİR’E ÖZEL BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ. CANİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZAFER ARAL, EŞİ VE TÜM ŞİRKET ÇALIŞANLARI ADINA MOZOLEYE ÇELENK BIRAKARAK ANI DEFTERİNİ İMZALADI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Savunma sanayi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden CANiK, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla Anıtkabir’e özel bir ziyaret gerçekleştirdi. CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, eşi ve tüm şirket çalışanları adına mozoleye çelenk bırakarak anı defterini imzaladı.

Savunma sanayi sektöründe 25 yıldır gerçekleştirdiği çalışmalarla birçok ilke imza atan CANiK, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında, çeyrek asrı geride bırakmanın gururunu, Ata’nın huzurunda paylaştı. Kuruluşunun 25’inci yılı dolayısıyla CANiK yöneticileri ve çalışanları Anıtkabir’i ziyaret ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Buradaki saygı duruşunun ardından, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“2232 yıl önce Mete Han tarafından kadim töreler ile kurulan ilk Türk Devleti’nin, önderliğinizde laik Cumhuriyet rejimine geçişinin 100. yılında, huzurunuzda olmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Türk Ulusu, işaret ettiğiniz muasır medeniyet seviyesine doğru yol alırken, başlattığınız modern savunma sanayii hamlesini büyük bir hızla geliştirmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin global dünyada hak ettiği yeri alması için bütün gücüyle çalışmaktadır. 70 yıllık sanayici Aral ailesi ve çalışanları olarak, hedeflerinizin yolunda, yorulmaz, onurlu bireyler olarak size layık olabilmenin azim ve kararlılığı içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti sizin ileri görüşünüzle, fikirlerinizle ve eserlerinizle ilelebet payidar kalacaktır. Huzurunuzda saygı ile eğiliyoruz.”

İhracatta sınır tanımayan bir marka haline geldi

Dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi konumundaki, Türkiye’nin savunma sanayisindeki en güçlü markalarından CANiK’in temelleri,70 yıllık sanayici olan Aral ailesinin girişimleriyle 1998 yılında Samsun’da küçük bir atölyede atıldı. CANiK, 25’inci yılında dünyanın dört bir tarafındaki dost ve müttefik ülkelere tabancalarını, uçaksavarlarını, toplarını ve atış kontrol sistemlerini ihraç eder hale geldi. Türkiye’deki tesislerinde yıllık 450 bin adet tabanca, 5 bin 500 adet uçaksavar, 250 adet orta kalibre top ve bu silahların atış kontrol sistemlerini üretimini gerçekleştiren CANiK, Amerika’daki tesislerinde de yıllık 150 bin adet tabanca üretim kapasitesine sahip. Son olarak Birleşik Krallık merkezli AEI Systems’ı grup bünyesine dahil eden CANiK, Türkiye’yi orta kalibre top üretiminde dünyada söz sahibi ülkelerin başına taşıdı.

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İTFAİYE VE
Sıradaki Haber Muğla Büyükşehirin araç filosuna 76 yeni araç kazandırılıyor