Canice Öldürülen Pınar Gültekin’in Cenazesi Yola Çıktı

 Canice Öldürülen Pınar Gültekin’in Cenazesi Yola Çıktı

Muğla’da öldürülen 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in cenazesi ailesine teslim edildi. Gültekin’in cenazesini alan ailesi Bitlis’e doğru yola çıktı.

Muğla’da 16 Temmuz’da kaybolan Pınar Gültekin’in bar işletmecisi Cemal Metin Avcı tarafından öldürüldükten sonra bir varile konulan cesedinin üzerine beton dökülmesi sonucu öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Muğla Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından genç kızın cenazesi ailesine teslim edildi.

Cenaze aileye teslim edildi

Pınar Gültekin’in cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Baba Sıddık, anne Şefika ve erkek kardeşi Vedat Gültekin Adli Tıp Kurumu önünde kızları Pınar Gültekin’in cenazesini almak için İstanbul’dan geldi.

Adli Tıp Kurumu’nda tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından, genç kızın cenazesi ailesine teslim edildi. Pınar Gültekin’in cenazesinin doğum yeri olan Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde defnedileceği öğrenildi.

“Sessiz sedasız kızımı götürmek istiyorum”

DHA’ya konuşan Pınar Gültekin’in Sıddık Gültekin, “Şu anda çok sinirliyim, sinirli halimle konuşuyorum bütün Türkiye’den de özür diliyorum. Maalesef 6 senedir kızım burada okul okuyor. Bir tane canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür. Ben kızımın cenazesini almaya gelmişim. Sessiz sedasız kızımı götürmek istiyorum” dedi.

İstanbul’da tekstil işiyle uğraşan Pınar Gültekin’in abisi Vedat Gültekin ise, şöyle konuştu:

“Kız kardeşim burada üniversite okurken kendisiyle arkadaş olmak isteyen kişi kendisini bekar olarak tanıtıyor. Sonra kız kardeşim kendisinin evli olduğunu öğrenince bir daha aramamasını söylüyor. Adam bunu duyunca kız kardeşimi yaka paça vurarak, darp ederek arabasına bindirerek, ormanlık alana götürüyor. Orada dövüyor. Bayıldığını görünce kızı boğarak öldürüyor. Ardından varilin içine koyup benzin döküp yakıyor. Daha sonra üzerine beton döküyor.”

Katil zanlısı Cemal Metin Avcı tutuklandı

Pınar Gültekin’i boğarak öldürdükten sonra cansız bedenini yakan katil zanlısı Cemal Metin Avcı, sorgusunun ardından geniş güvenlik önlemleri kapsamında adliyeye sevk edildi.

Avcı, çıkarıldığı mahkemece, “canavarca hisle adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın