Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan “Emekliye güzel bir zam gelecek” 

Bu haberin fotoğrafı yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ocak zammını iple çeken emeklilerle ilgili “Ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız” açıklamasını yaptı. Bakan Işıkhan’ın bu sözleri “Emekliyi iyi bir zam bekliyor” şeklinde yorumlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) Aylık İstişare Toplantısı’na katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Işıkhan, emekliye yapılacak zam öncesi dikkat çeken bir mesaj verdi. Işıkhan, emeklilerin yok sayılamayacağını ve göz ardı edilemeyeceğini ifade etti. Bu söylem “Emekliyi güzel iyi bir zam bekliyor” yorumlarını beraberinde getirdi.

Bakan Işıkhan sözlerine şöyle devam etti: Şartlar ne olursa olsun, esnafıyla, işçisiyle, işvereniyle, emeklisiyle, çalışanıyla yediden yetmişe, büyük ve güçlü Türkiye hedefimize yürürken bizlere yoldaşlık yapan her bir vatandaşımızın yüzünü güldürmek, refahını temin etmek bizim öncelikli gündemimiz olmuştur. Bu anlamda ne müreffeh Türkiye’nin mimarları esnaflarımızı, ne de ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız.”

Bakan Işıkhan, geçtiğimiz ay emeklilere tek seferlik bayram ikramiyesi ödemesi yapıldığını ancak çalışan emeklilerin bundan faydalanamadığını hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bu tek seferlik ikramiyeden, esnaflık yapan emeklilerimiz dahil, kapsam dışında tutulan tüm emeklilerimiz faydalanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın cuma günü müjdesini verdiği gibi, çiftçi, esnaf emeklilerimiz de dahil olmak üzere tüm emeklilerimize tek seferlik ikramiye ödenmesini yapmış olacağız” dedi.