Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir’den sel felaketinden etkilenen üreticiye yem desteği

AYDIN (İHA) – AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SÖKE’DE YAŞANAN SEL FELAKETİNİN ARDINDAN YARALARI SARMAYA DEVAM EDİYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SÖKE İLÇESİ BAŞTA OLMAK ÜZERE KOÇARLI, KARPUZLU VE ÇİNE İLÇELERİNDE ETKİLİ OLAN SAĞANAĞIN ARDINDAN SEL VE SU BASKINI SONRASI ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SÖKE’NİN KİSİR MAHALLESİ’NDE VATANDAŞLARA YEM DESTEĞİNDE DE BULUNDU. AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, SEL FELAKETİNDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARA, YARALARININ EN HIZLI ŞEKİLDE SARILMASI İÇİN ELLERİNDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEKLERİNİ VURGULADI.

AYDIN (İHA) - AYDIN

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke’de yaşanan sel felaketinin ardından yaraları sarmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Söke ilçesi başta olmak üzere Koçarlı, Karpuzlu ve Çine ilçelerinde etkili olan sağanağın ardından sel ve su baskını sonrası çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Söke’nin Kisir Mahallesi’nde vatandaşlara yem desteğinde de bulundu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, sel felaketinden etkilenen vatandaşlara, yaralarının en hızlı şekilde sarılması için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

Yaşanan afetin ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle bölgede çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Barış Altıntaş; “Aydın Büyükşehir Belediyesi bugün de mağduriyet yaşayan üreticilerimize yem desteğinde bulunuyor. Bunların yanı sıra Başkanımız Özlem Çerçioğlu, vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetten dolayı diğer tüm ihtiyaçları konusunda da yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun, Allah bir daha böyle bir afet göstermesin” dedi.

Kisir Mahallesi’nde selden etkilenen ve yem desteğinden faydalanan Oğuz Bakırcı, Çerçioğlu’na teşekkür ederek “Yoğun bir yağış altında kaldık. Yüklü miktarda mal kaybımız var. Bunların telafisi için 1 haftadır Aydın Büyükşehir Belediyesi için destek veriyor, Allah razı olsun. Büyükşehir Belediyesi bugün de yem desteği gerçekleştiriyor, bununla ilgili çok müsterihiz. Köy halkı olarak çok mağduruz. Sağ olsun, Başkanımız Özlem Çerçioğlu bizlere destek oluyor. Köy halkı olarak bu desteklerin süreceğine de inanıyoruz. Zor zamanlarda yanımızda olduğu için Özlem Başkanımıza minnettarız” diye konuştu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin afetin ilk gününden bu yana mahallede çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Kisir Mahalle Muhtarı Baki Suna ise “5 Kasım’da bir sel afeti yaşadık ve yaklaşık bin dönüm kadar arazimiz kayboldu. Bunun yanında hayvancılık yapan vatandaşlarımızın tonlarca slajı ve yemi kayboldu. Bugün burada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu mağdur olan üreticilerimize yem dağıtıyor. Kendisi ilk günden bu yana burada yanımızda ve yanımızda olmaya devam edeceğine inanıyoruz. Özlem Çerçioğlu’na Kisir halkı adına çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.