Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir ve MASKİ, 17 ilçede sağanak yağışa karşı sahada

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SON ZAMANLARIN EN ŞİDDETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISININ YAPILMASININ ARDINDAN TEYAKKUZA GEÇTİ. İL GENELİNDE ETKİSİNİ ARTIRAN YAĞIŞLARIN HERHANGİ BİR TAŞKINA SEBEBİYET VERMEMESİ İÇİN EKİPLER, MUHTELİF SU BİRİKİNTİLERİNİN OLUŞTUĞU YERLERE ANINDA MÜDAHALEDE BULUNDU.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son zamanların en şiddetli sağanak yağış uyarısının yapılmasının ardından teyakkuza geçti. İl genelinde etkisini artıran yağışların herhangi bir taşkına sebebiyet vermemesi için ekipler, muhtelif su birikintilerinin oluştuğu yerlere anında müdahalede bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son zamanların en şiddetli sağanak yağış uyarısının yapılmasının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde olumsuz bir durum yaşanmaması adına sahada çalışmalarını sürdürüyor. Şiddetli yağış ile birlikte sıklıkla temizlenen yağmursuyu ızgaralarına gelen malzemeler ekiplerin özverili çalışmalarıyla temizleniyor. Yağış boyunca yoğun mesai harcayan Büyükşehir ve MASKİ ekipleri, 17 ilçede yağmur suyu ızgaraları, kanalizasyon hatları ve derelerde temizlik çalışması gerçekleştirmeye devam ediyor. Yoğun yağışta canla başla çalışan ekipler, mazgal ve rögarların temizliğini yaparak su akışını sağlıyor, kısmi su birikintilerine de anında müdahaleye devam ediyor.

“İl genelinde 7/24 görev başındayız”

Yağışlar boyunca il genelinde ekiplerin 7/24 görev başında olduklarının altını çizen Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü, “Yağışların etkisini göstermesi ile birlikte tüm ekiplerimiz ile birlikte sahadaki yerimizi aldık. Yağmur suyu hatlarımıza ve ızgaralarımıza ekiplerin kısa sürede müdahalede bulunması sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanmasına izin vermeden çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ayrıca 185 Çözüm Merkezi de vatandaşlardan gelen taleplere cevap vermek için her zamanki gibi hazır durumda. Bizim sahadaki mesaimiz yağışların bitmesine dek devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün koordinasyonunda vatandaşımızın sıkıntı yaşamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ERİYEN KAR SULARI DOĞU’DAKİ NEHİRLERİN
Sıradaki Haber Eriyen kar suları Doğu’daki nehirlerin debisini yükseltti