Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bursa’da ebe ve hemşirelere Acil Obstetrik Bakım Eğitimi düzenlendi

ANNE ÖLÜMLERİNİN VE SAKATLIKLARININ AZALTILMASI AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN VE ÇEŞİTLİ İLLERDEN EBE VE HEMŞİRELERİN KATILDIĞI, ACİL OBSTETRİK BAKIM EĞİTİMİ BURSA’DA YAPILDI.

Bu haberin fotoğrafı yok

Anne ölümlerinin ve sakatlıklarının azaltılması amacıyla gerçekleştirilen ve çeşitli illerden ebe ve hemşirelerin katıldığı, Acil Obstetrik Bakım Eğitimi Bursa’da yapıldı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından, 33.’sü düzenlenen Acil Obstetrik Bakım Eğitimi’ne Bursa, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Yalova illerinin kamu ve özel hastanelerinin doğumhane, doğum servisi ve gebe okullarında çalışan ebe ve hemşireler katıldı. Gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde anne ve fetüs hayatını tehdit eden, acil müdahale gerektiren durumlara yönelik verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanan Acil Obstetrik Bakım eğitimi çerçevesinde ebe ve hemşirelerin konu hakkında bilgi ve tecrübelerinin arttırılması amaçlanıyor. İki gün süren eğitimde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzm. Dr. Mithat Bursalı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Serkan Karaşin, Enfeksiyon Uzmanı Dr. Nermin Öztürk, Anestezi Uzmanı Dr. Canan Yılmaz, Enfeksiyon Uzmanı Dr. Yasemin Coşkun, Dr. Nezahat Yaman ve Dr. Sena Bakar katılımcılara anne ölümleri, doğum eylemlerinin takibi, gebelik ve hipertansiyon, kan, kan ürünleri ve transfüzyon, obstetrik problemlere yaklaşım, şok ve sıvı tedavisi konularında eğitim verdi.

PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ DOÇ. DR. BENGİ
Sıradaki Haber Kalp krizi sonrası hasarlı dokuyu iyileştirecek biyomalzeme geliştirilecek