DOLAR 13,46040.15%
EURO 15,40290.12%
ALTIN 785,82-0,02
BITCOIN 566157-1,52%
İstanbul

KAPALI

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BTP Genel Başkanı Baş: “Kilis’i Elimizden Almak İstiyorlar”
  • Haberizma
  • Gündem
  • BTP Genel Başkanı Baş: “Kilis’i Elimizden Almak İstiyorlar”

BTP Genel Başkanı Baş: “Kilis’i Elimizden Almak İstiyorlar”

ABONE OL
Kasım 8, 2021 11:24
BTP Genel Başkanı Baş: “Kilis’i Elimizden Almak İstiyorlar”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş partisinin il kongrelerine katılarak teşkilatlarıyla buluşuyor.

Kilis’te Alaiddin Özkar’ın yeniden il başkanı seçildiği partisinin il kongresine katılan Hüseyin Baş, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Suriye’deki durum ve Kilis’teki Suriyeli nüfus ile ilgili de dikkat çekici bir değerlendirme yaptı.

“Bugün Suriye’deki karışıklığın sebebi siyasi değildir.” Diyen BTP lideri Baş şöyle devam etti;   “Bugün Suriye’deki karışıklığın sebebi büyük İsrail projesini hayata geçirmek isteyenlerin arzularının hayata geçmesidir. Babam Prof. Dr. Haydar Baş Kilis’e son geldiğinde size söylediklerini tekrar edeyim. Kilis de bu projenin içindedir ve Kilis’i elimizden almak istiyorlar. Eğer bir bölgeye fazla yabancı getiriyorsan amacın o bölgeyi yabancılaştırmaktır. Kilis nüfusundan fazla Suriyeli burada var. Burada yabancılaştırılıp büyük İsrail’in içine katılmak istenen bir toprak var. İşte biz bugün burada bunu konuşuyoruz çünkü bunun önüne geçmek istiyoruz. Hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum.”

En az 10 karakter gerekli