Arama
Üyelik
Üye Girişi
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bölge merkez ofisi Samsun’a

AB KATILIM ÖNCESİ MALİ DESTEK ARACI IPA KAPSAMINDA TARIM REFORMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AVRUPA BİRLİĞİ VE YAPISAL UYUM YÖNETİM OTORİTESİ DAİRE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN BAŞLATILAN “ULUSAL KIRSAL AĞ (UKA) VE ORTAK TARIM POLİTİKALARI (OTP) PROJESİ” TOPLANTISI TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜNDE YAPILDI.

AB KATILIM ÖNCESİ MALİ

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Ulusal Kırsal Ağ (UKA) ve Ortak Tarım Politikaları (OTP) Projesi çerçevesinde Türkiye genelinde 26 bölge oluşturuldu. Samsun, Tokat ve Amasya illerinin bölge merkez ofisi Samsun’da kurulacak” dedi.

AB katılım öncesi mali destek aracı IPA kapsamında Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Yapısal Uyum Yönetim Otoritesi Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Ulusal Kırsal Ağ (UKA) ve Ortak Tarım Politikaları (OTP) Projesi” toplantısı Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, program kapsamında Türkiye genelinde 26 bölge oluşturulduğunu hatırlatarak, “Samsun, Tokat ve Amasya illerinin bölge merkez ofisi Samsun’da kurulacak. Bu üç ilimizi kapsayan ortaklaşa stratejik plan hazırlanacak. Program kapsamında fona konulan 286 milyar euroluk bütçeden kırsal projelerde kullanılmak amacıyla ve paydaş kurumlar aracılığıyla, bölgemizin ihtiyaç duyduğu yatırımlar yapılacak” diye konuştu.

Toplantıya TKDK, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile paydaş diğer kamu kurumlarından idareci ve personeller katıldı.